Mihnea Ionescu crede că în spatele spaniolilor se află tot Ionuţ Negoiţă.
"În ceea ce privește acești acționari, noi bănuim că reprezintă o interfață a aceluiași Negoiță, care și-a păstrat dreptul de a discuta vânzarea clubului, ceea ce mi se pare anormal. Din moment ce ai vândut un club, nu cred că e normal să mai ai drept de preemțiune la o revânzare a acestuia", a spus Mihnea Ionescu, conform gsp.ro.
Mihnea Ionescu, derapaj la adresa lui Pablo Cortacero
Profesor de Geografie la bază, Mihnea Ionescu a avut un derapaj la adresa lui Pablo Cortacero, pe care îl compară cu un "aurolac".
"Să mă ierte Dumnezeu, dar este exact rolul pe care-l are aurolacul de la gară când este vizitat de niște patroni care vor să închidă niște firme și nu știu cui să le predea. Eu nu cred că ăia (n.a – spaniolii) au venit cu 500.000 de euro, eu cred că Negoiță le-a dat 500.000 de euro.
Mai important decât preluarea a lui Dinamo este ceea ce s-a întâmplat ulterior. Spaniolii au dovedit că sunt săgețile lui Ionuț Negoiță. Au spus că vor băga bani, dar n-au spus exact când. E un lucru rău pentru clubul Dinamo că s-a întâmplat această preluare”, a mai spus Mihnea Ionescu.
- Dinamo – FCSB este live text pe AS.ro, de la 20.30
- Derapaj la adresa lui Pablo Cortacero
- Mihnea Ionescu este fostul lider de galerie al celor de la Dinamo
- Franţa - Maroc e pe 9 iulie, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Belgia e pe 10 iulie, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Ce avere a lăsat în urmă Gabi Mureşan, decedat la doar 44 de ani. Salariul pe care îl avea ca primar
- (P) Cele mai mari surprize ale Campionatului Mondial 2026, din grupe până în sferturi
- (P) Cum asortezi fusta de blugi cu diferite tipuri de încălțăminte?
- (P) Ce presupune recuperarea după rupturi musculare și ligamentare la sportivi?
- Milionarul care şi-a înşelat soţia cu cea mai bună prietenă a acesteia e la mare căutare! Trebuie să-şi decidă viitorul
































