EXCLUSIV | Gigi Becali a investit o avere în clinică. "La noi, în România, este singurul centru". Ce salarii au medicii

Antena Sport Publicat: 3 martie 2021, 6:42

Comentarii
EXCLUSIV | Gigi Becali a investit o avere în clinică. "La noi, în România, este singurul centru". Ce salarii au medicii

Gigi Becali are o clinică de ultimă generaţie

"Electrochimioterapia este o procedură care se face în toată Europa. La noi, în România, este singurul centru. De asemenea, CTC, analiza celulelor tumorale circulante. Se face la noi în laborator, iar preţurile, în comparaţie cu alte centre din Europa sunt acceptabile. Este o investiţie foarte mare", a spus Cristina, cea care este medic stomatolog la clinica lui Becali, la AS.ro 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Electrochimioterapia este o metoda de tratament anticancerigen experimental, ce foloseste o sonda speciala pentru a trimite impulsuri electrice in celulele canceroase. Celulele canceroase sunt astfel tintite, permitand utilizarea unor doze mai mici de medicamente de chimioterapie, care ajung mai usor in celule. 

Gigi Becali are o clinică de lux

Becali a investit 15 milioane de euro în clinica în care bolnavii de cancer au parte de un tratament gratuit. Omul de afaceri le plăteşte tratamentul celor care nu îşi permit acest "lux". "Sunt oameni amărâți, care n-au bani și sunt bolnavi. Acestora le suport eu totul. Nu e gratis, în sensul că se taie o factură, iar la final de lună le achit eu", spunea Becali, cu doi ani în urmă.  

"La noi în clinică este dezvoltată partea de medicină integrativă, mai ales pe partea oncologică, cu proceduri moderne, precum medicina hiperbară, care a luat mare amploare. Asta înseamnă oxigenarea suplimentară a organismului cu oxigen pur 100%, în interiorul unei camere presurizate, la o presiune atmosferică de trei ori mai mare. Acest oxigen suplimentar intră în celulele sanguine. Ajută puterea naturală a organismului de vindecare. Este o clinică dotată cu aparatură de ultimă generaţie", a mai spus Cristina.  

"Nu vreau să mă mai laud cu ce am făcut. Dar am medici cărora le dau 4.000-5.000 de euro pe lună, vreau să readuc în țară doctori care au decis să plece să profeseze în străinătate. În primul rând, fiindcă sunt buni, în al doilea rând, fiindcă la ce aparatură am luat, doar medicii de top știu să lucreze cu ea", a mai spus Gigi Becali, citat de gsp.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Alex Chipciu rămâne cu picioarele pe pământ şi îşi avertizează colegii, după U Cluj – Universitatea Craiova 4-0: “Nu e relevant”

0:05

Cristiano Bergodi nu se gândeşte încă la titlu: “Stăm cu picioarele pe pământ, nu trebuie să visăm”

23:52 13 apr.

Filipe Coelho, despre scorul şoc cu Universitatea Cluj: “Rezultatul este responsabilitatea mea!”

23:45 13 apr.

VIDEOAl Hilal – Al Sadd 3-4 (d.l.d.d). Karim Benzema, out din Liga Campionilor Asiei, după ce a ratat o lovitură de departajare

23:44 13 apr.

Anunţ categoric al lui Jovo Lukic după victoria cu Universitatea Craiova: “Mă gândesc la titlu”

23:40 13 apr.

Vladimir Screciu a surprins după U Cluj – Universitatea Craiova 4-0: “Sunt mândru de echipa mea, am arătat atitudine”

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 3 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 4 Nota primită de Cristi Chivu, după „remontada” de senzație a Interului la Como: „Era nevoie de un răspuns grozav” 5 VideoAșa penalty nu ai mai văzut vreodată în fotbal. Cum a putut să înscrie un jucător cu fața, fără să vrea 6 Oficial. Real Madrid i-a plătit clauza. Puștiul teribil adus de galactici
Citește și