Închide meniul

Gabriel Toncean, vacanţă de coşmar pe litoralul românesc. “Mai scump ca în Dubai sau Miami”. Soţia şi cei trei copii ai săi au făcut enterocolită

Publicat: 20 august 2021, 16:42

Comentarii
Gabriel Toncean, vacanţă de coşmar pe litoralul românesc. Mai scump ca în Dubai sau Miami. Soţia şi cei trei copii ai săi au făcut enterocolită

Facebook Gabriel Toncean

Culturistul a avut o reacţie categorică pe reţelele sociale. A explicat că, după ce a stat 13 ore în trafic, a ajuns cu băiatul său direct la spital.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gabriel Toncean, vacanţă de coşmar pe litoralul românesc

Trei copii are Gabriel Toncean: Maura (10 ani), Eric (4 ani) şi Amelia Raisa (2 luni). Cu toţii au avut de suferit.

Toxinfecție alimentară, 13 ore în trafic, prețuri mai mari ca în Dubai și multă gălăgie. Asta a fost experiența noastră pe litoralul românesc.

Am călătorit mult, dar nicăieri, nici măcar în Dubai, Miami sau Nisa nu am găsit prețuri la fel de mari ca pe litoralul românesc. Și asta nu este principala problemă.

Reclamă
Reclamă

Pe lângă faptul că mâncarea este scumpă, mai este și proastă. Cei 3 copii, dar și soția, s-au întors acasă cu enterocolită. Cu băiatul am ajuns chiar la urgență, pentru perfuzii, din cazua vărsăturilor repetate.

Pe plajă am fost deranjați în continuu de vânzătorii ambulanți. Nu puteai să te odihnești 30 de minute, fără să apară lângă tine un samsar care urla pentru a-și promova covrigii, porumbul, nămolul sau pozele cu ponei.

Colac peste pupăză, la întoarcere am stat 13 ORE în trafic, pentru a parcurge 600 de kilometri.

Reclamă

Nu mi-am imaginat că după 30 de ani de la Revoluție, nu doar că România nu s-a dezvoltat atât de mult pe cât ar fi fost normal, ci, în unele aspecte, chiar am regresat.

  • Este inadmisibil să petreci 2 zile din concediu pe drum, pentru a ajunge la mare!
  • Este inadmisibil să te întorci din concediu bolnav, din cauza lipsei controalelor!
  • Este inadmisibil ca plaja să fie plină de comercianți ilegali!
  • Este inadmisibil să cheltui mai mult pe un concediu la Marea Neagră, decât pentru un sejur de 7 nopți, cu zbor inclus, în Maldive!
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:11
VIDEOControverse după tragerea la sorți a grupelor Cupei Mondiale din 2026. Detaliul care a trecut neobservat
10:56
Fostul adversar al lui Hagi şi Popescu de la World Cup 1994, mesaj pentru tricolori înaintea barajului!
10:37
Max Verstappen, rece ca gheața înainte de “finala” pentru titlu din Abu Dhabi: “Când presiunea e ridicată..”
10:03
VIDEOGolden State Warriors, victorie fără staruri pe terenul lui Cleveland Cavaliers. Curry, Butler și Green, pe bancă
9:51
“Fuge de joc” Fotbaliştii FCSB-ului făcuţi praf de Gigi Becali, în afară de Tavi Popescu!
9:35
O nouă problemă la FCSB. Un om de bază s-a accidentat în derby-ul cu Dinamo
1 “Ca un idiot”. Reacția uluitoare a lui Cristi Chivu după ce a devenit lider în Serie A cu Inter 2 VIDEOMax Verstappen, pole în cursa Marelui Premiu din Abu Dhabi! Norris, pe 2 în calificări, Piastri, pe 3! 3 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Dinamo 0-0: “Am vrut să îl schimb” 4 Românul celebru care a dezvăluit suma de bani cu care Gigi Becali l-a ajutat într-un moment critic al vieţii 5 VIDEOLionel Messi e campion! Inter Miami a câștigat finala MLS și a cucerit primul titlu din istorie 6 Dan Petrescu a dat-o în judecată pe Rapid. Motivul uluitor din spatele deciziei
Citește și