Gestul radical făcut de George Simion pentru a participa cu şanse la alegerile europarlamentare

Antena Sport Publicat: 8 decembrie 2020, 7:51 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
Gestul radical făcut de George Simion pentru a participa cu şanse la alegerile europarlamentare

George Simion este liderul AUR

Conform fanatik.ro, acesta a recunoscut gestul făcut pentru candidatura independentă. Chiar dacă şi-a dus planul la final, acesta nu a fost ales pentru un loc în Legislativul European. Totuşi, alegerile din week-end l-au ajutat să îşi împlinească un vis: partidul său a obţinut peste 9% din voturi pentru Camera Deputaţilor şi Senat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sursa citată anunţă şi că George Simion are trecut pe numele său o maşină fabricată în 2006, iar pe durata anului 2019 a avut venituri de 38.322 de lei. Asta din salariul încasat din postura de director de marketing al unei firme. 

Cine este George Simion, preşedintele partidului AUR

Simion este şi liderul grupului ultras "Uniţi sub Tricolor", care, de-a lungul anilor, a avut mai multe "ieşiri" necontrolate la meciurile echipei naţionale.

Simion a fost întotdeauna o voce care a susţinut unirea României cu Republica Moldova. George a fondat două grupuri de ultras, "Honor et Patria" şi "Uniţi sub Tricolor", cele două formaţiuni care sunt alături de naţionala ţării noastre.

În 2019, ultraşii de la "Uniţi sub Tricolor" au adus scandări xenofobe în meciul cu Spania. Meciul cu Norvegia s-a disputat fără spectatori, din cauza acestora, iar Federaţia Română de Fotbal a fost amendată cu 40.500 de euro, după ce fanii au utilizat materiale pirotehnice, au afişat bannere interzise şi au aruncat pe teren cu obiecte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:23 1 apr.

Bayern Munchen “tremură” înainte de sfertul cu Real Madrid din UCL. Harry Kane ar putea rata manșa tur

23:04 1 apr.

Adrian Bumbescu a făcut anunţul pe care toţi fanii Stelei îl aşteptau: “La anul vom avea drept de promovare”

22:51 1 apr.

După dezamăgirea de la națională, Ionuț Radu primește o veste mare la echipa de club

22:42 1 apr.

Echipele din Premier League au cheltuit 500 de milioane de euro pe comisioane. Cum arată topul

22:26 1 apr.

Ce salariu va avea Gică Hagi la naționala României? Prime imense de calificare la EURO 2028 și Mondialul din 2030

22:18 1 apr.

Gică Hagi e aproape numit pe banca naţionalei, dar Mihai Stoica a propus un alt selecţioner: “Pe el l-aş alege”

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 3 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 4 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 5 Universitatea Craiova dă lovitura! Jucătorul care pleacă în Bundesliga pe 3 milioane de euro: “Negocieri avansate” 6 Gattuso, cu lacrimi în ochi după eliminarea Italiei de la World Cup 2026: “Ceea ce s-a întâmplat este corect”
Citește și