Gestul radical făcut de George Simion pentru a participa cu şanse la alegerile europarlamentare

Antena Sport Publicat: 8 decembrie 2020, 7:51 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
Gestul radical făcut de George Simion pentru a participa cu şanse la alegerile europarlamentare

George Simion este liderul AUR

Conform fanatik.ro, acesta a recunoscut gestul făcut pentru candidatura independentă. Chiar dacă şi-a dus planul la final, acesta nu a fost ales pentru un loc în Legislativul European. Totuşi, alegerile din week-end l-au ajutat să îşi împlinească un vis: partidul său a obţinut peste 9% din voturi pentru Camera Deputaţilor şi Senat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sursa citată anunţă şi că George Simion are trecut pe numele său o maşină fabricată în 2006, iar pe durata anului 2019 a avut venituri de 38.322 de lei. Asta din salariul încasat din postura de director de marketing al unei firme. 

Cine este George Simion, preşedintele partidului AUR

Simion este şi liderul grupului ultras "Uniţi sub Tricolor", care, de-a lungul anilor, a avut mai multe "ieşiri" necontrolate la meciurile echipei naţionale.

Simion a fost întotdeauna o voce care a susţinut unirea României cu Republica Moldova. George a fondat două grupuri de ultras, "Honor et Patria" şi "Uniţi sub Tricolor", cele două formaţiuni care sunt alături de naţionala ţării noastre.

În 2019, ultraşii de la "Uniţi sub Tricolor" au adus scandări xenofobe în meciul cu Spania. Meciul cu Norvegia s-a disputat fără spectatori, din cauza acestora, iar Federaţia Română de Fotbal a fost amendată cu 40.500 de euro, după ce fanii au utilizat materiale pirotehnice, au afişat bannere interzise şi au aruncat pe teren cu obiecte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

0:12

Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”

0:09

Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”

0:03

Reacţia lui Petrila după ce Rapid a fost învinsă de fosta lui echipă! Ce a spus de convocarea la naţională

23:59 20 mart.

VIDEOEstrela Amadora – Casa Pia 4-0. Echipa lui Ianis Stoica, show total! Românul a scos un penalty

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și