Gestul uriaş făcut de Floyd Mayweather! Bacşiş de 10.000 de dolari! "A întrebat-o cât costă operaţia"

Mihai Ispas Publicat: 17 noiembrie 2020, 7:15 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:31

Comentarii
Gestul uriaş făcut de Floyd Mayweather! Bacşiş de 10.000 de dolari! "A întrebat-o cât costă operaţia"

Mayweather i-a schimbat viaţa unei chelneriţe cu un bacşiş de 10.000 de dolari

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mayweather s-a întâlnit cu John Shahidi, şeful unei companii care se ocupă de imaginea unor vedete pe Youtube. Acesta a povestit ineditul episod, deşi sportivul s-a opus, scrie The Sun.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mayweather i-a dat unei chelneriţe 10.000 de dolari

Mayweather a întrebat-o pe chelneriţă ce ar face dacă ar avea toţi banii din lume pentru a duce o viaţă mai bună. Acesta i-a răspuns că ar scăpa de cardul de credit şi s-ar programa pentru o operaţie care o împiedică să facă sport.

"- Cât ar costa?
– Între 6 şi 7 mii de dolari"
, a fost dialogul dintre cei doi.

La finalul întâlnirii, fostul pugilist a pus un bacşiş de 10 mii de dolari pe nota de plată, dar a refuzat să facă public gestul. 

"Nu. Asta trebuie să ştim doar noi trei: eu, tu şi ea", a fost răspunsul vedetei cu o avere estimată la aproape 700 de milioane de dolari. Shahidi susţine că Mayweather face des astfel ca gesturi.

Reclamă
Reclamă

Floyd Mayweather va lupta la Tokyo în februarie 2021

Mayweather îşi va rotunji şi mai mult veniturile. El va lupta la începutul anului viitor în Japonia. 

Gala va fi intitulată "Mega 2021" şi va avea loc pe 28 februarie, la Tokyo Dome. Organizatorii au anunţat că vor fi prezenţi "campioni de clasă mondială", în frunte cu Mayweather, dar nu au oferit detalii despre adversarul acestuia, scrie Japan Today.

"Tokyo, Japonia, mă întorc, în 2021. Ştiu că Jocurile Olimpice sunt în Japonia în 2021, dar eu şi echipa mea vom face ceva special la Tokyo Dome. Japonia, sunt pe drum!", a scris şi Mayweather pe contul său de Instagram.

Reclamă

Mayweather, trei ani de la ultimul meci

În vârstă de 43 de ani, Mayweather a luptat şi în 2018 în Japonia, dar într-un meci demonstrativ aspru criticat de fani, în care l-a avut drept oponent pe un japonez specializat în kickboxing.

Americanul s-a retras în urmă cu trei ani. Ultima dată, el l-a bătut pe starul din MMA, Conor McGregor. În boxul profesionist, Mayweather are un palmares curat: 50 de victorii, în 50 de meciuri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va avea mai multe goluri marcate la Mondiale la finalul World Cup 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:10

Ce a putut spune Lionel Messi după ce l-a depăşit pe brazilianul Ronaldo şi a intrat în istoria fotbalului

11:59

Americanii fac totul pentru ca mama lui Vozinha să ajungă la Campionatul Mondial. Nu a avut bani de viză

11:43

Portugalia – DR Congo LIVE VIDEO (20:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cristiano Ronaldo intră în scenă

11:24

Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB

11:11

Gigi Becali a renunţat la el, dar i-a găsit rapid înlocuitor. Surpriză anunţată de Mihai Stoica

10:58

A reintrat Ferrari în cursa pentru titlu?

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu 3 “Mulțumim, Dennis Politic!” I-a fost anunţată plecarea. Ce se întâmplă cu atacantul FCSB-ului 4 Gigi Becali îl transferă pe Joao Paulo pe o sumă uriaşă: “Imediat îl dau” 5 FCSB transferă atacant! Mihai Stoica anunță “acordul”: “Mi-a dat Gigi OK-ul” 6 Iranianul Mohebi, gesturi şocante la gol. Suporterii au reacţionat: “Nemernic terorist”
Citește și