Închide meniul

Gestul uriaș făcut de Moroșanu pentru tânărul care a plecat pe cal la maternitate, unde îi năștea soția!

Florian Ceafalău Publicat: 31 martie 2020, 12:00

Comentarii
Gestul uriaș făcut de Moroșanu pentru tânărul care a plecat pe cal la maternitate, unde îi năștea soția!

Moroșanu îl ajută pe Sergiu

Tânărul care a mers pe cal la maternitatea din Iași, acolo unde năștea soția lui, deși orașul era blocat de carantina impusă de Coronavirus, a impresionat o țară întreagă. Acesta se va puta muta într-o casă alături de familia sa, promite luptătorul Cătălin Moroșanu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cel mai cunoscut sportiv din Iași promite să îl ajute pe Sergiu, după ce a fost impresionat de gestul său. ”Deși nu are o casă a lui și locuiește într-o încăpere improvizată de 6 metri pătrați, Sergiu ne-a oferit o lecție de iubire și umanitate pe care niciun virus nu o poate învinge. Sergiu nu are mașină sau bani de taxi, așa că a urcat pe cal pentru a ajunge la maternitatea din Iași unde soția lui a născut un băiețel”, a scris Moroșanu pe pagina lui.

Acesta spune ca îl va ajuta pe tânăr să se mute la casa lui:

”Când am afla povestea lui, nu am putut sta cu mâinile în sân. Nu are de niciunele acasă, locuiesc toți într-o încăpere de 6 metri pătrați, dar ne-a dat o lecție de umanitate tuturor. A făcut imposibilul pentru a ajunge la soția lui, la băiatul lui. Chiar găsise cineva un titlu: dragostea în vremea coronavirusului. Astfel de situații ne arată că trebuie să avem speranță. Îl voi ajuta pe Sergiu să aibă o casă a lui, unde să se mute alături de soție și copii. Chiar de astăzi voi începe să mediatizez și campania. Va fi greu pentru că Sergiu provine dintr-un mediu vulnerabil, dar voi face tot posibilul să le ofer această șansă de a începe o viață nouă”, a declarat Cătălin Moroșanu pentru www.antenasport.ro

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:27
Legenda Rapidului a numit cel mai bun jucător din echipa lui Costel Gâlcă
18:00
Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026, în direct pe Antena 1 și LIVE VIDEO în AntenaPLAY (19:00)
17:57
Aroganța lui Elias Charalambous, înaintea derby-ului cu Dinamo: „Nu pot vorbi de revanșă”
17:56
România, victorie zdrobitoare la Campionatul Mondial. Tricolorele n-au avut milă de Senegal
17:50
“Ordine de echipă în Abu Dhabi?” Răspunsul dat de şeful de la McLaren, înaintea etapei decisive din Formula 1
17:45
7 conducători din Liga 1 au semnat o petiție ajunsă la Nicușor Dan: “NU rusificării sportului românesc”
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 4 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 5 „Asta ne e valoarea”. Louis Munteanu, discurs furibund după ce CFR Cluj s-a încurcat în Cupă. Anunț despre plecare 6 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi”
Citește și