Gică Popescu, președintele celor de la Viitorul, acuză că echipele din Liga 1 sunt discriminate în contextul în care sunt obligate să repete testele din 7 în 7 zile. Popescu spune că sunt alte domenii în care nu se fac atât de multe teste.
Gică Popescu: ”Nu suntem tot oameni și noi?!”
"Eu am o întrebare: din toată societatea românească, de ce doar fotbalul trebuie să se testeze înaintea unui meci? Nimeni altcineva nu se mai testează. Ospătarii, înainte să înceapă programul, nu se testează, medicii nu se testează, nimeni nu se testează în afară de fotbal. De ce trebuie să o facem noi tot timpul? Noi infectăm mai mult? Nu suntem tot oameni şi noi? Noi suntem singurii care ne testăm în această societate.
Nu e normal şi acest lucru trebuie să se schimbe. Dacă un jucător are simptome, înţeleg să se testeze, dar dacă nimeni altcineva nu se testează în afară de fotbal, pot spune că asta e discriminare. Noi am cheltuit în jur de 30 de mii de euro, pentru că noi nu testăm numai jucătorii de la echipa mare, testăm şi juniorii, testăm staff-urile administrative, sunt în jur de 60, iar noi suntem cam la a opta testare. Sunt de acord să ne testăm dacă această testare nu este plătită de cluburi, pentru că toate aceste costuri sunt foarte mari", a declarat Popescu.
- Gică Popescu a răbufnit
- Atac incredibil al președintelui de la Viitorul
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce avere are acum milionarul român care merge cu metroul şi care în trecut repara televizoare
- Încă un mare motiv de bucurie pentru David Popovici, după ce a împlinit 21 de ani. Anunţul iubitei lui
- Gestul uriaş al milionarului care are un salariu de 33.000 de euro pe lună în România: “Face asta din banii lui”
- Ce pensie ia lună de lună de la statul român milionarul cu un salariu de 33.000 de euro
- Campioana europeană Ştefania Uţă se deconectează cu ajutorul tehnologiei înaintea marilor competiţii