Gigi Becali, aproape de un scandal monstru cu George Simion! Telefon de urgenţă! “Aşa a zis? Înseamnă că e fals”

Antena Sport Publicat: 19 august 2022, 12:49

Comentarii
Gigi Becali, aproape de un scandal monstru cu George Simion! Telefon de urgenţă! Aşa a zis? Înseamnă că e fals

Gigi Becali, aproape de un scandal monstru cu George Simon! / Colaj Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali e aproape de un scandal monstru cu George Simion. Totul a pornit după ce Becali a aflat de o declaraţie a liderului AUR, “Steaua a murit când a luat-o Becali”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simion spunea asta în decembrie 2020, dar între timp, între cei doi s-a dezvoltat o relaţie de prietenie, astfel că patronul de la FCSB aşteaptă acum un telefon urgent, prin care Simion să-şi ceară scuze.

Gigi Becali, aproape de un scandal monstru cu George Simion!

“Vreau să văd dacă eu îl cunoșteam atunci (n.r. decembrie 2020, un interviu video). Aici nu mai e vorba că a zis. Am glumit noi cu brânza, dă-o încolo de brânză. E prietenia mea cu el, înseamnă că e fals dacă a zis așa ceva. Nu mai am încredere în el dacă a făcut așa. Mie îmi e drag ca om, ca politician.

Am zis în primul rând că nu este mincinos și are o doză de patriotism. E naționalist, de aia mi-a plăcut de el. Adică e împotriva mea el? Adică nu are nimic FCSB cu Steaua, are ceva cu mine ca om. Eu nu vreau să fiu radical, o să am o discuție cu el să văd ce părere are el. Dacă își cere iertare, continui prietenia cu el.

Dacă nu are atitudine de iertare, atunci termin prietenia cu el. Dacă o ține să fie și orgolios… înseamnă că nu e o prietenie curată. Înainte de a face partidul, a venit Târziu la mine ca să mă bage în partid. Că mă face vicepreședinte. Eu, vicepreședinte? Am început să râd! Partidul nici nu era atunci, ei acționau pe Facebook. Asta era prin 2018″, a dezvăluit Gigi Becali, la Pro Arena.

Reclamă
Reclamă

George Simion, în decembrie 2020: Steaua a murit când a luat-o Becali

Simion a recunoscut întotdeauna că a fost stelist de mic. Totuşi, pentru el, lucrurile s-au schimbat radical atunci când Gigi Becali a ajuns la conducerea clubului. Asta spunea liderul AUR, la finalul lui 2020.

“Steaua a murit când a luat-o Becali. În sufletul meu, Steaua e cea a lui Duckadam şi Lăcătuş. Pentru mine, Steaua nu mai există în nicio formă. De prin 2002-2003 n-am mai ţinut cu niciun club, dar, în schimb, am descoperit în profunzime lumea aceasta a suporterilor, care înseamnă pasiune şi ataşament”, a spus Simion, pe 12 decembrie 2020, pentru gsp.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:27

LIVE VIDEONoua Zeelandă 1-0 Egipt, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Surman deschide scorul

3:38

Romelu Lukaku sună adunarea după Belgia – Iran 0-0: „Trebuie să ne trezim!”

3:27

Chivu, zero șanse pentru transferul anului la Inter! Real Madrid a stabilit prețul

3:06

VIDEOUruguay – Capul Verde 2-2! Insularii au produs o nouă surpriză la Mondial! Lenini și Varela au scris istorie

2:28

VideoMoment incredibil în Uruguay – Capul Verde! Arcanjo primea ajutor de la un adversar când a început jocul! Ce a urmat

2:15

„Vei juca vreodată în MLS?” Răspunsul dat de Kylian Mbappe, înainte de Franța – Irak

1 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 2 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 3 Cele mai dure reacții, după debutul lui Istvan Kovacs la Cupa Mondială: „Concediați-l” 4 Suma cu care s-a ales Istvan Kovacs după ce a arbitrat meciul 1.000 din istoria Cupei Mondiale 5 Primul 10 de la Cupa Mondială! Cea mai mare notă de la turneul final după o prestație istorică 6 Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială
Citește și