Închide meniul

Gigi Becali, în lacrimi: „Am plecat mai departe şi am început să plâng!”

Antena Sport Publicat: 10 februarie 2022, 21:28

Reclamă
Gigi Becali, în lacrimi: „Am plecat mai departe şi am început să plâng!

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali spune că le-a fixat o zi oamenilor nevoiaşi să vină la palatul său din Aleea Alexandru şi să îi ajute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali plânge după ce îi ajută pe oamenii nevoiaşi

”Dacă, de exemplu, sunt nişte săraci. Şi eu, de exemplu, trec şi nu le dau nimic. Că nu poţi, că ai văzut câţi se strâng aici (n.r. la palat). Şi le-am fixat zi. Şi plec. Sau, de exemplu, dacă văd oameni fără picioare şi îi ajut, le dau. Dar după aia eu plec mai departe şi în maşină plâng.

Păi de ce plângi? Păi plâng şi vorbesc cu Hristos: ”Doamne, pentru ce ai făcut aşa?” Şi îmi vine să plâng. Vezi? Milostenie. De la milostenie s-a născut dragoste”, a spus Gigi Becali la Trinitas TV.

Gigi Becali a dezvăluit şi cum a reuşit a ajutat o fată care a fost oprită de poliţie.

Ce înseamnă dragostea? Dragostea înseamnă… De exemplu, era o fată, a oprit-o miliţia (n.r. poliţia). ”Ce-ai, mă, cu ea?” Că nu ştiu ce, că a făcut nu ştiu ce, avea carnet… începătoare. Şi eu am oprit. Ia, mă, cât e amenda? 300 de lei? Ia 300 de lei, ce carnet, hai pleacă, mă, lasă. ”Păi, domnule Becali…” Zic, mă iubeşti pe mine? Bă, dacă mă iubeşti pe mine, las-o pe ea.

Reclamă
Reclamă

Am rezolvat, am plecat mai departe şi am început să plâng: ”Cum, Doamne, mi-ai dat mie puterea să salvez oameni?” Asta este dragostea? Vezi cum este dragostea?”, a mai spus patronul FCSB.

Gigi Becali, confesiune dureroasă din sânul familiei

Gigi Becali a făcut o confesiune dureroasă din sânul familiei. Patronul FCSB a dezvăluit că bunica sa, care a rămas văduvă la 30 de ani, a refuzat să îşi refacă viaţa. Mai mult, patronul FCSB a dezvăluit că, în momentul în care a rămas văduvă, a renunţat să mai meargă la pe la petreceri şi nu a mai luat în calcul să se recăsătorească.

Bunica mea la 30 de ani a rămas văduvă. Și în momentul ăla, când a rămas văduvă și-a scos cerceii și verighetă și tot! Și a zis: E gata viața pentru mine. Nu mergea nici măcar la zi onomastică sau nici la nuntă, măcar cu verișorii ei, cu familia. Și-a pus batic negru și gata. Dar de ce, bunico? îi spuneam eu. Păi dacă, fără să vrea, unul se îmbată și vine și mă pupă pe față? Pentru demnitatea și onoarea mea, nu mai vreau să trăiesc„, a spus Gigi Becali pentru sursa mai sus citată.

Reclamă

Gigi Becali a vorbit şi despre planul său de a se retrage la mănăstire.

Eu asta îmi doresc, să mă retrag la o mănăstire peste vreo 10 ani. Nu știu dacă va fi posibil, pentru că fetele mele și soția nu prea sunt de acord. Dar ăsta e marele meu vis. În plus, poți să știi ce se întâmplă până atunci? Că diavolul lucrează și el și nu știi cum îți schimbă planurile… Eu zic acum așa, dar cine știe ce o să fie peste 10 ani. Aș vrea să las totul în regulă și să mă duc acolo. E un loc frumos, liniștit… Și aș vrea să stau de vorbă cu oamenii. E greu ce vreau, dar nu imposibil”, a mai spus Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai poate pierde FCSB titlul din Liga 1 după victoria cu CFR Cluj?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45 21 apr.

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36 21 apr.

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:23 21 apr.

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21 21 apr.

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

22:39 21 apr.

Atac neaşteptat la adresa lui Adrian Mutu! S-a dezlănţuit după ultima victorie: „Petrolul are lot de play-off”

1 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paşte 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră” 3 Gigi Becali, primul transfer pentru sezonul viitor la FCSB: „Am dat deja comisionul” 4 Câte etape va fi suspendat Mihai Popescu după „parada” din FCSB – CFR Cluj 3-2! Ce scrie în Regulament 5 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Atacantul de Champions League vizat de FCSB: „Mâine îi dă banii” 6 „Ofensă la adresa fotbalului!” Cristi Balaj a răbufnit după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Așa să îi ajute Dumnezeu”
Citește și