Închide meniul

Gigi Becali îndeamnă lumea la calm în ziua în care România a depășit 4.000 de cazuri de Covid-19. "La noi, ce? Mor câte 2-3 pe zi"

Antena Sport Publicat: 6 aprilie 2020, 10:32

Comentarii
Gigi Becali îndeamnă lumea la calm în ziua în care România a depășit 4.000 de cazuri de Covid-19. "La noi, ce? Mor câte 2-3 pe zi"

Gigi Becali nu se sperie de coronavirus

"E clar că se vor juca. Ai văzut UEFA ce zice. Dacă nu joci toate meciurile şi nu termini campionatul pe teren, s-ar putea să nu te bag deloc în cupele europene. Noi nu avem nicio scuză să nu le jucăm. Pentru că la noi, ce? Mor câte 2-3 pe zi. Sunt 150 de bolnavi care se duc în spital, au câte o gripă, puţină temperatură, se fac bine", a declarat Gigi Becali pentru ProX. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali: "La ortodocși, liturghia apără"

Becali susține că autoritățile din România au luat măsuri bune până acum, dar invocă și ajutorul divinității. 

"Am spus că la noi, la ortodocși, liturghia apără. În Belgia sunt 20.000 de cazuri și în toată ortodoxia sunt milioane de locuitori și nici 10.000 de cazuri. Nu avem toți același Dumnezeu! Noi, ortodoxia, îl avem pe Dumnezeu Tatăl, Dumnezeu Fiul și Duhul Sfânt. Ceilalți sunt idoli, hai să nu intrăm pe teologie", a mai spus Gigi Becali la ProX.

România, peste 4.000 de cazuri de coronavirus

Până azi, 6 aprilie, în România s-au înregistrat 4.057 de cazuri de coronavirus și 157 de decese. Grupul de Comunicare Strategică a mai anunțat că dintre persoanele confirmate pozitiv, 406 persoane s-au vindecat. 

De la ultima informare transmisă de oficialități, s-au înregistrat încă 193 de cazuri noi de îmbolnăvire. 179 de pacienți sunt internați la Terapie Intensivă, în spitalele din România, 23.849 de persoane se află în carantină instituționalizată, iar alte 106.463 de persoane sunt izolate la domiciliu, sub monitorizare medicală. Până în acest moment, au fost prelucrate 40.987 de teste. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 10 ian.
A ieşit bătaie în Tottenham – Aston Villa! Radu Drăgușin a intrat pe teren să oprească scandalul
23:31 10 ian.
VIDEOMarius Șumudică, scandal de la primul meci la noua echipă. Antrenorul, față în față cu un star englez
23:26 10 ian.
Notă uriaşă luată de Dennis Man pentru gol și pasă de gol în PSV – Excelsior. A fost omul meciului
23:21 10 ian.
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fiul lui Ibrahimovic pleacă de la Milan
23:14 10 ian.
Rareș Ilie, erou pentru echipa sa în Serie B. Românul, la primul său gol din acest sezon în campionat
23:13 10 ian.
Nou antrenor la lotul feminin de gimnastică al României
1 FotoCine este viitoarea soţie a lui Adi Vasile. Prezentatorul de la Survivor România se iubeşte cu o brunetă focoasă 2 Transfer la Dinamo. Românul de la AC Milan semnează cu “câinii” 3 Șoc în Cupa Angliei. Deținătoarea trofeului, eliminată de o echipă de Liga a 6-a. Premieră după 117 ani 4 Gigi Becali a cedat un alt fotbalist de la FCSB. A fost prezentat oficial 5 Salariu de 5 milioane de euro din Germania pentru Radu Drăgușin. Decizia luată de român 6 Englezii au confirmat plecarea lui Radu Drăgușin la un „gigant european”! Cum l-au numit pe stoperul român
Citește și