Conform prosport.ro, Becali şi-a anunţat deja familia că va fi la biserică în momentul Revelionului. Astfel, patronul celor de la FCSB va continua tradiţia din ultimii ani, când a ales să fie mai "aproape" de Dumnezeu.
Gigi Becali, la biserică de Revelion
Acest lucru s-a întâmplat şi în 2019, atunci când a stat la biserică între orele 11 şi 4 dimineaţa. "Și dacă am temperatură 40 de grade, tot mă duc în patru labe la Sfânta Liturghie duminica. Vine Revelionul, Anul Nou. Noi nu îi dăm Revelionul lui Hristos. Și eu îi dădeam Revelionul lui Satana. Umblam, eram distras de mizerii, vai de capul meu, săracul de mine!
Acum e altfel. La ora 11 noaptea sunt în biserică până la 4 dimineața. Ăsta e Revelionul meu. Acolo e muzica îngerilor. Cine vrea poate să asculte muzica dracilor la cluburi.
La cluburile unde mergeți voi, țanca-țanca, săriți în sus. Păi, stai să vezi muzica de la biserică. Inima voastră nu se bucură. La mine dansează inima, la voi dansează picioarele", spunea Becali, cu un an în urmă.
- Gigi Becali nu mai merge la munte, ca în alţi ani
- Pandemia impune restricţii de Revelion
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- (P) Ultima etapă din Superliga 2025 începe vineri: Interes maxim pentru Rapid vs FCSB
- Amanta fostului miliardar român, implicată în “schema” prin care acesta şi-a pierdut averea: “Nu aveau ce mânca”
- (P) E-Factura în construcții și transporturi: de ce este obligatorie și cum se aplică
- Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
- (P) Oxigenul hiperbaric: soluție pentru sportivi






























