Peric a locuit timp de 9 ani în România și a învățat repede limba română. El a oferit un interviu pentru postul de radio anterior menționat, în care a povestit despre cum s-a dus la meciurile de fotbal sau baschet din București sau Oradea.
Darko Peric: ”Mergeam s-o văd pe Steaua în Ghencea”
”Eu am stat în București din 1995 până în 1998, în Ghencea. Mergeam s-o văd pe Steaua. De acolo am plecat la Timișoara, unde mi-am cunoscut prietenii. Vin din Balcani, îmi plac foarte mult Carpații”, a spus Peric pentru Virgin Radio.
Peric a vorbit și despre pasiunea pentru baschet: ”Mie îmi place acest sport încă din adolescență, dar în România nu prea exista baschet pe vremea aia (n.r în anii '90). Recent, am fost la o partidă la Oradea în care echipa gazdă juca cu Craiova. Am văzut un nivel de baschet destul de ok, erau jucători americani, sârbi. Și chiar mi-a plăcut”, a mai spus Peric pentru sursa citată.
Sezonul 4 din ”La Casa de Papel” a debutat astăzi, 3 aprilie, pe platforma online Netflix.
- Darko Peric, personaj din La Casa de Papel, e fan al sportului
- Peric, fan al fotbalului și al baschetului
- Peric a fost la meciurile Stelei din Ghencea
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cum a putut fi împodobit bradul la hotelul Simonei Halep. Imaginea postată de soția lui Ianis Hagi
- Ce face cu banii românul de 29 de ani care a ajuns să câştige în Rusia 60.000 de euro pe lună
- Ce decizie a putut lua Leonard Doroftei după ce a fost umilit şi numit cerşetor de români
- Momentul în care milionarul a venit cu un răspuns devastator după ce a fost umilit doar pentru că este român
- Unde petrece Crăciunul Ioana Țiriac. Fiica miliardarului român a ales o destinație exotică































