Zobayan le-a spus controlorilor de traffic aerian că elicopterul urcă pentru a trece dincolo de nori, deşi de fapt aparatul cobora şi apoi imediat s-a prăbuşit, a precizat National Transportation Safety Board (NTSB).
Ultimul mesaj al pilotului elicopterului înainte de moartea lui Kobe Bryant
"Urcăm la patru mii (de picioare, n. red. – 1.200 m)", a spus pilotul. "Şi apoi ce vei face când vei fi la altitudine?", a replicat controlorul, însă nu a mai primit răspuns.
Fostul baschetbalist Kobe Bryant, fiica lui de 13 ani, Gianna, şi alte şapte persoane au încetat din viaţă, la 26 ianuarie, după ce elicopterul în care se aflau s-a prăbuşit lângă Calabasas.
Kobe şi-a petrecut întreaga carieră la Los Angeles Lakers, echipă alături de care a câştigat cinci titluri de campion al NBA.
- Kobe Bryant a decedat pe 26 ianuarie
- Un accident de elicopter i-a fost fatal
- Şi-a pierdut atunci viaţa şi fiica lui, Gianna
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Schimbare neașteptată în UEFA Champions League. Mingea nu va mai avea design-ul celebru
- Cum a putut să vină Gigi Becali la înmormântarea lui Mircea Lucescu: FOTO
- Cum influențează tema și grafica unui slot experiența de joc
- Echipa națională pe care Mircea Lucescu a refuzat-o de două ori, la 15 ani distanță
- Adevărul despre divorţul dintre Ilie Năstase şi Ioana. Femeia a dat cărţile pe faţă

































