Site-ul știripesurse.ro anunță că ANPC a aplicat amenzi în valoare totală de 65.000 de lei în urma verificărilor. Printre societățile sancționate s-a numărat și SC Pitic Sport SRL – Hotel Zitto, care îi aparține fostului internațional Răzvan Raț. La hotelul acestuia s-a luat și măsura complementară de oprire a utilzării camerelor care prezintă neregului, până la remedierea deficiențelor.
Abaterile constatate de inspectorii ANPC
Alte trei hoteluri din zona au fost amendate, iar în cazul unui dintre ele s-a adoptat măsura opririi activității în următoarele șase luni. Abaterile constate de inspectorii ANPC au fost următoarele:
- nerespectarea condiţiilor de depozitare a alimentelor;
- folosirea de materii prime cu durata valabilităţii depăşită sau care nu erau însoţite de eticheta de produs;
- utilizarea unor ustensile de bucătărie depreciate;
- condiţii igienice necorespunzătoare, respectiv paviment depreciat, pereţi cu urme de grăsime, hote murdare cu urme de grăsime arsă.
- ANPC a dat amenzi de 65.000 de lei în Slatina
- Hotelul lui Răzvan Raț s-a aflat pe "lista neagră"
- Condițiile de igienă nu au fost respectate
- România - Canada e vineri, 5 septembrie, de la ora 21:00, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- (P) Seara în oraș sau pe telefon? Cum aleg să se distreze tinerii români în 2025
- “Prinţişorul Craiovei”, o nouă aroganţă de mii de euro. Cum s-a putut afişa: “Vechituri”
- Cum a putut pierde Ilie Năstase peste 3 milioane de dolari: “Aşa era el, dar lumea îl iubea”
- Valentina Pelinel l-a descris cu un singur cuvânt pe soţul ei, milionarul Cristi Borcea!
- Fiul lui Ion Țiriac, “pachet de mușchi” la 48 de ani. Imaginile cu care și-a surprins chiar și iubita