Interlopul care a lovit intenţionat un cărucior cu un bebeluş în el a fost la un pas să îl ucidă pe Cătălin Zmărăndescu

Antena Sport Publicat: 17 ianuarie 2021, 9:53 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
Interlopul care a lovit intenţionat un cărucior cu un bebeluş în el a fost la un pas să îl ucidă pe Cătălin Zmărăndescu

Florin Bloju a practicat boxul

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fostul boxer a avut un conflict cu fostul luptător şi bodyguard al lui Gigi Becali, Cătălin Zmărăndescu. Cel din urmă i-ar fi transmis lui Bloju că îl bate pe gratis, susţine cancan.ro, iar acesta nu a stat pe gânduri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Interlopul s-a dus singur la sala unde se afla Zmărăndescu, l-a lovit cu capul în gură pe sportiv după care l-a luat la pumni. L un moment dat, acesta a luat o ganteră şi se pregătea să îi dea cu ea în cap, dar Zmărăndescu a urlat la el. "Blojule, dacă dai cu aia te duci la pușcărie!”. Replica l-a calmat pe acesta. 

De unde a plecat conflictul

Un caz şocant s-a produs pe o stradă din Sectorul 6 din Bucureşti. Un bărbat în vârstă de 56 de ani a lovit, în mod intenţionat, un cărăucior în care se afla un bebeluş. Agresorul este Florin Bloju, un fost sportiv de performanţă, scrie Libertatea. Acesta a practicat boxul de performanță timp de 2 ani, la clubul Rapid București.

După mai multe ore de audieri, Florin Bloju a fost reţinut. „Nu am dat, doamnă, am vrut să bag marșarier și am dat a intrat a întâia. Nu s-a întâmplat nimic, nu am vrut să se întâmple nimic. Nu a fost nici un conflict. Absolut nimic”, le-a spus bărbatul reporterilor care îl așteptau în fața secției de poliție.

Florin Bloju şi tatăl copiilor au avut un schimb de replici, înainte ca bărbatul să se urce în maşină şi să dea peste căruciorul cu bebeluşul. Tatăl copiilor, care nu se cunoştea cu agresorul, i-a reproşat şoferului că a parcat maşina pe trotuar şi nu avea unde să treacă. După ce Florin Bloju a urcat în maşină, a lovit căruciorul şi pe tatăl copilului, după care a plecat, însă a fost identificat câteva ore mai târziu de polițiști și dus la audieri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:15

“Revelaţia” lui Gigi Becali chiar de ziua sa: “Nu mai fac niciodată aşa ceva!”

20:30

UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer

20:08

Horaţiu Moldovan, OUT de la Atletico Madrid! Românul, pe lista unei echipe de Champions League

19:42

Paraguay – Australia LIVE VIDEO (05:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Duel de foc pentru locul 2 în Grupa D

19:35

Andrei Ivan, ofertă concretă din Liga 1! Formaţia din play-off i-a pus contractul pe masă

19:10

Momente de coşmar în Mexic! O maşină a intrat în mulţimea care sărbătorea victoria cu Cehia de la Cupa Mondială

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și