Instanţa a prelungit controlul judiciar asupra lui Husein Daniel Gabriel până în vara acestui an. Mai mult, interlopul “Dasaev” va fi pus la detectorul de minciuni, scrie cancan.ro.
Interlopul “Dasaev”, trimis de judecători la detectorul de minciuni
“Menţine măsura controlului judiciar, dispusă faţă de inculpat prin încheierea pronunţată la data de 16.11.2020 de instanţa din cadrul Tribunalului Brăila în dosarul penal nr. ******/2019/a15, pentru perioada 10 mai 2021 – 08 iulie 2021 inclusiv.
Admite în parte sesizarea din oficiu a instanței și dispune efectuarea în cauză a unei expertize poligraf privind pe inculpatul Husein Gabriel Daniel pentru a se stabili dacă există indicii de comportament simulat referitoare la atitudinea procesuală adoptată în prezenta cauză”, a fost decizia comunicată de magistraţi.
În urmă cu 3 ani, “Dasaev” a fost arestat preventiv după scandalul cu cei doi baschetbalişti americani de la Brăilă, Darrell Bowie și Joseph McClain, petrecut pe terasa unui pub.
Măsura a fost înlocuită cu arestul la domiciliu, iar din noimebrie 2020 s-a transformat în control judiciar.
Ce măsuri trebuie să respecte “Dasaev”
“Dasaev” trebuie să respecte mai multe restricţii, potrivit sursei citate.
- să informeze de îndată instanţa care a dispus măsura sau în faţa căruia se află cauza cu privire la schimbarea locuinţei;
- să se prezinte la organul de poliţie desemnat cu supravegherea, respectiv organul de poliţie de la domiciliul său, conform programului de supraveghere întocmit de organul de poliţie sau ori de câte ori este chemat;
- să nu depăşească limita teritorială a României, decât cu încuviinţarea prealabilă a instanţei de judecată;
- să nu comunice direct sau indirect, pe nici o cale, cu persoanele vătămate Bowie JR Darrell Steven și Mc Clain Joseph Wantee Ekow, cu ceilalți inculpați și cu martorii
- “Dasaev”, la detectorul cu minciuni
- Ce au mai decis magistraţii
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Lovitura de milioane de euro pe care au dat-o în străinătate patronii Dedeman, Dragoş şi Adrian Pavăl
- Momentul în care românul celebru a plecat din ţară să păcălească lumea cu alba-neagra! 10.000 de dolari l-au salvat
- Cu ce a ajuns să se ocupe singura femeia care i-a fost soție lui Ion Țiriac: „E prietena mea și acum”
- Milionarul celebru care şi-a cheltuit toată averea uriaşă, aproape de tragedie! A ajuns de urgenţă la spital
- Le-au scos la vânzare! Decizia surprinzătoare a patronilor Dedeman, miliardarii români Dragoş şi Adrian Pavăl

































