Închide meniul

Ion Țiriac a dezvăluit cât câștigă un român în abatorul din Germania, care a devenit focar de coronavirus: ”Nu așa arată sclavagismul”

Antena Sport Publicat: 27 iunie 2020, 8:02

Comentarii
Ion Țiriac a dezvăluit cât câștigă un român în abatorul din Germania, care a devenit focar de coronavirus: ”Nu așa arată sclavagismul”

Ion Țiriac a vorbit despre românii din abatorul din Germania

Țiriac susține că muncitorii români sunt tratați cu respect de patronul german și a dezvăluit și salariile pe care le încasează în cel mai mare abator din Germania, care a devenit un focar de coronavirus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Uitați, eu am statele de plată, fără nume și date, bineînțeles, ale mai multor muncitori români de acolo. Neamțul îi respectă pe oamenii săi, eu rar am văzut un om atât de serios”.Clemens Tönnies e cel mai mare măcelar din Europa cu fabrica lui unde are mii de angajați și taie zeci de mii de porci. Își plătește oamenii din fabrică, mă refer la muncitori, cu salarii de 3.000 de euro. Vorbesc în sume nete, atenție!”, a spus Ion Țiriac pentru Libertatea.

Mai mult, Țiriac spune că prietenul său Clemens Tonnies este extrem de afectat de situația în care s-a ajuns.

El e afectat acum, e supărat, normal că nu e bine cu ce se întâmplă pentru că ține cu adevărat la oamenii lui. Pentru Clemens, eu bag mâna în foc! Rețineți: la el, românii câștigă și 3.000 de euro pe lună, nu așa arată sclavagismul!”, a mai spus Țiriac.

Patronul abatorului din Germania unde peste 650 de români au fost infectaţi cu coronavirus este prieten cu Ion Ţiriac 

Clemens are 64 de ani și este unul dintre cei mai importanți oameni de afaceri din Germania.

Reclamă
Reclamă

Acesta este şeful echipei de fotbal Schalke 04, acolo unde au jucat Ciprian Marica, actualul patron al celor de la Farul Constanţa, dar şi Ciprian Deac, unul dintre cei mai importanţă jucători români. Este căsătorit și are doi copii, iar revista americană Forbes îi estimează averea la 1,4 miliarde de euro, fiind al 85-lea cel mai bogat neamț.

De asemenea, Clemens Tönnies a participat şi la partidele de vânătoare organizate de Ion Ţiriac la Balc.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28
Genoa, învinsă clar de Roma. Nicolae Stanciu a privit de pe bancă repriza umilitoare pentru echipa lui Dan Şucu!
23:59 29 dec.
Preparatorul fizic şi antrenorul personal al lui Anthony Joshua au murit în accidentul în care boxerul a fost rănit!
23:59 29 dec.
VIDEOPorto – AVS 2-0. “Dublă” a lui Samu Aghehowa. Liderul din Liga Portugal încheie anul cu o victorie
23:39 29 dec.
EXCLUSIV“Încă nu l-am văzut pe patron” Daniel Pancu a făcut o dezvăluire surprinzătoare şi a dat verdictul despre 2025!
23:13 29 dec.
Real Madrid a intrat în cursa pentru jucătorul de 55 de milioane de euro dorit de Barcelona
22:27 29 dec.
VideoJurnal Antena Sport | La Sovata a început şi pentru Marius Niculae “armata”
1 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 2 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 3 FotoCe a făcut Anthony Joshua înainte de accidentul teribil în care a fost rănit, iar alte două persoane au murit! 4 VIDEO & FOTOPrimele imagini cu Anthony Joshua după accidentul în care a fost implicat. Starea boxerului 5 Pleacă de la Universitatea Craiova! “Bombă” la clubul din Bănie la final de 2025 6 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1!
Citește și