Turnul IFMA (Întreprinderea de Fabricație și Montaj Ascensoare), situat pe Calea Giulești, va fi pus la pământ, pentru ca blocurile uriașe ale omului de afaceri să poată fi ridicate, anunță Libertatea.
Construcția turnului IFMA a fost terminată în 1988, iar câțiva ani mai târziu, Țiriac a cumpărat peste 2.5 hectare în acea zonă. În acest moment, macaralele gigant și-au făcut apariția pentru începerea procesului de demolare.
Complex de lux construit de Ion Țiriac
Țiriac construiește un complex rezidențial, unde se vor afla birouri, apartamente, dar și penthouse-uri dotate cu piscină și SPA interior. Unele blocuri vor ajunge chiar și la 80 de etaje, iar lucrările vor fi finalizate în 2023.
În altă ordine de idei, Ion Țiriac nu mai este cel mai bogat fost sportiv din istorie. El a fost depășit în acest an de legendarul Michael Jordan, după cum susține Celebrity Net Worth. Omul de afaceri are o avere estimată la 1.2 miliarde de dolari.
- Ion Țiriac demolează turnul IFMA
- Milirdarul construiește un complex rezidențial
- Țiriac are o avere de 1.2 miliarde de dolari
- Franța - Senegal e marți, de la ora 22:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Argentina - Algeria e miercuri noaptea, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- “Uimitoare” Imagini provocatoare cu logodnica lui Daniel Bîrligea: “Nu m-ar deranja să mă trezesc aşa zilnic”
- Adrian Mutu, între fosta şi actuala soţie! Imagini rare cu “Briliantul” şi motivul pentru care s-a întâmplat asta
- Jurnal Antena Sport | Dragoste la prima vedere
- Cum a putut reacţiona Toni Iuruc, după ce Simona Halep nu s-a mai ascuns şi a fost surprinsă alături de noul iubit
- (P) Aniversarea de 2 ani a micuțului se apropie. Cum alegi cadoul să fie și folosit, nu doar admirat

































