Ion Țiriac, depășit în topul celor mai bogați foști sportivi. Legenda care are o avere cu un miliard de dolari mai mare

Dan Roșu Publicat: 15 aprilie 2020, 6:19

Comentarii
Ion Țiriac, depășit în topul celor mai bogați foști sportivi. Legenda care are o avere cu un miliard de dolari mai mare

Ion Țiriac nu mai este cel mai bogat om din sport

Sursa citată anunță că Jordan are o avere estimată, în luna aprilie, la 2.2 miliarde de dolari. Omul de afaceri român este pe poziția secundă, cu 1.2 miliarde de dolari. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Celebrity Net Worth dezvăluie și cum a evoluat averea lui Țiriac după Revoluție. Acesta avea 100 de milioane de dolari în 1991 și ajungea la jumătate de miliard, în 2000. Miliardul de dolari l-ar fi atins în 2007.

Ion Țiriac nu mai este nici cel mai bogat român

Conform unui top realizat de cei de la Hurun Report, președintele Federației Române de tenis a fost depășit de Daniel Dines, fondatorul companiei UiPath.

Pe plan global, Țiriac se află pe locul 2.276 în topul celor mai bogați oameni din lume.
 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:14

Elena Rybakina, campioană la Stuttgart! Jucătoarea din Kazakhstan amenință locul 1 WTA

16:10

Mirel Rădoi pleacă de la FCSB înainte de finalul sezonului. Ce salariu va avea la noua echipă

15:53

Cornel Dinu nu e de acord ca stadionul Dinamo să poarte numele lui Mircea Lucescu: “Asta e convingerea mea”

15:19

Cornel Dinu nu vede cu ochi buni numirea lui Hagi pe banca naţionalei! Ce i-a spus Lucescu: “Ultima discuţie”

14:54

Al-Wasl – Al Nassr LIVE VIDEO (17:00, AntenaPLAY). Echipa lui Ronaldo luptă pentru semifinalele AFC Champions League 2

14:28

“Dacă pot 19-0, 19-0 îți dau”. Mirel Rădoi bagă spaima în rivale după ce a defilat cu Oțelul

1 Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă” 2 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 3 “Aş fi ipocrit” Reacţia lui Cristiano Bergodi după ce Dinamo a încurcat-o serios pe U Cluj în lupta pentru titlu 4 A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…” 5 Când poate deveni Cristi Chivu campion cu Inter în Serie A, după ce Napoli a pierdut cu Lazio 6 Jurgen Klopp a refuzat-o pe Real Madrid și și-a ales următoarea echipă. Surpriză de proporții
Citește și