Închide meniul

Ion Țiriac, ironizat de americani după ce a fost depășit de Michael Jordan în topul celor mai bogați sportivi din lume

Antena Sport Publicat: 22 aprilie 2020, 10:02

Comentarii
Ion Țiriac, ironizat de americani după ce a fost depășit de Michael Jordan în topul celor mai bogați sportivi din lume

Ion Țiriac nu mai este cel mai bogat sportiv din lume

Presa din SUA a reacționat după ce Ion Țiriac a pierdut primul loc în favoarea lui Michael Jordan. Cei de Sports Casting îl ironizează pe omul de afaceri pe care îl consideră un anonim.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Cel mai bogat sportiv în viață aflat în spatele lui Michael Jordan este un om de care probabil nu ați auzit", scriu americanii.

"Surprinși să-i vedeți numele atât de sus pe listă? Nu sunteți singurii. Ion Țiriac nu are un nume răsunător, dar succesul său ca om de afaceri după retragerea din sport l-a transformat într-unul dintre cei mai bogați oameni de sport din lume. De fapt, a fost cel mai bogat om de sport din lume până anul acesta, când Michael Jordan l-a depășit", au scris jurnaliștii americani.

Ion Țiriac, depășit în topul celor mai bogați foști sportivi

Ion Țiriac nu mai este cel mai bogat sportiv din istorie. El a fost depășit în acest an de legendarul Michael Jordan, după cum susține Celebrity Net Worth.

Sursa citată anunță că Jordan are o avere estimată, în luna aprilie, la 2.2 miliarde de dolari. Omul de afaceri român este pe poziția secundă, cu 1.2 miliarde de dolari.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:22
Niciun șut, niciun gol! Vârful pe care Lucescu îl voia la națională are probleme în Spania
0:12
Ilkay Gundogan a fost prezentat oficial de Galatasaray
23:07 2 sept.
Carlos Alcaraz s-a calificat în semifinale la US Open! Spaniolul, fără set pierdut la Grand Slam-ul american
22:54 2 sept.
Edi Iordănescu a dezvăluit discuţiile pe care le-a purtat cu Ianis Hagi pentru transferul românului la Legia!
22:40 2 sept.
Florin Prunea știe câte puncte poate face FCSB în Europa League
22:22 2 sept.
Un jucător de la națională, pe lista lui Edi Iordănescu la Legia! “Ținta” românului, după refuzul lui Ianis Hagi
1 Răzvan Burleanu îl felicită pe Ianis Hagi: “Dacă se confirmă, mă bucur mult. Nu a avut o misiune uşoară” 2 Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi” 3 Mihai Rotaru a reacționat după transferul lui Adrian Rus la Craiova. Replică pentru Gigi Becali 4 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 5 “Am vorbit cu Gigi Becali!” FCSB vrea să dea lovitura pe final de mercato: “Aşteptăm răspunsul lui Benfica” 6 Singura condiţie pe care o pune Dorinel Munteanu pentru o revenire spectaculoasă
Citește și