Închide meniul

Ion Ţiriac, situaţie fără precedent în România. Autorităţile au stabilit deja pedeapsa pentru miliardarul român

Antena Sport Publicat: 27 mai 2020, 12:30

Comentarii
Ion Ţiriac, situaţie fără precedent în România. Autorităţile au stabilit deja pedeapsa pentru miliardarul român

Ion Ţiriac, probleme în România

Autoritatea de Supraveghere Financiară a amendat Allianz Ţiriac, aceasta devenind o situaţie fără precedent pentru compania condusă de miliardarul român. Impact.ro susţine că, după un control, au fost găsite mai multe erori în calculul taxelor efectuate de firmă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vorbim despre o firmă controlată de nemţii de la Allianz şi care îl are pe Ion Ţiriac acţionar ce deţine 45% din procente. ASF va amenda firma lui Ţiriac cu 10.000 de lei. 

Ion Țiriac nu mai este cel mai bogat român

În plină pandemie de coronavirus, chinezii anunță că Ion Țiriac nu este cel mai bogat român. Conform unui top realizat de cei de la Hurun Report, președintele Federației Române de tenis a fost depășit de Daniel Dineș, fondatorul companiei Uipath.

Astfel, cu o avere de aproximativ 1,2 miliarde de dolari, Ion Țiriac a fost detronat de Dineș, care se clasează pe primul loc în topul miliardarilor din România (1.4 miliarde). 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:09
Florin Tănase nu a mai rezistat şi s-a luat de toată lumea după ce FCSB a intrat în play-out: “Mai aveau puţin şi-l spânzurau”
23:58 1 mart.
VideoJurnal Antena Sport | Regele din Formula 1, Lando Norris, abia așteaptă să prindă viteza cu mașina de campion
23:55 1 mart.
Programul ultimei etape din sezonul regulat. Când se joacă Rapid – Universitatea Craiova și CFR – Dinamo
23:44 1 mart.
Gigi Becali, gata să îl aducă pe Mirel Rădoi la FCSB! Anunțul patronului: “Manager general. Va superviza tot”
23:40 1 mart.
Gigi Becali a anunţat primele măsuri după ruşinea trăită la FCSB: “O să fie condus de mine serviciul! Facem un birou”
23:25 1 mart.
Gigi Becali le-a decis viitorul lui Charalambous și Pintilii după ce FCSB a ratat play-off-ul
1 Gigi Becali, decizie radicală după ce FCSB a ratat play-off-ul: “E ultima zi” 2 Daniel Pancu anunță o decizie șocantă, după ce a calificat-o pe CFR în play-off: „Nu suntem compatibili. Ne putem despărți” 3 Miza play-out-ului pentru FCSB! Cum mai poate ajunge campioana în Europa, după ce a ratat play-off-ul 4 BREAKING NEWSE oficial! FCSB, OUT din lupta pentru play-off după Dinamo – FC Argeș 0-1. Campioana va juca în play-out 5 Gigi Becali nu glumește! Amendă de 20.000 de euro și excludere din primul 11 înaintea meciului cu UTA 6 Florin Bratu revine în Liga 1! Cu cine semnează + cine vine în locul său la CS Dinamo
Citește și