În acest context, preşedintele Universităţii Craiova, Marcel Puşcaş, a avut o serie de declaraţii care pot fi considerate de neconceput. Fostul fotbalist îi îndeamnă pe sportivi să se antreneze în afara caselor.
Marcel Puşcaş: Ieşiţi din case… tâmpim cu toţii aşa
”Îmi asum ce spun. Mulți gândesc la fel, dar dacă spui cu voce tare devii personă non grata și intri în zona conspirației. Comunic mult cu oameni din străinătate. Am văzut interviul cu Ovidiu Stângă. În Olanda, oamenii sunt relaxați. L-am auzit pe Nicușor Stanciu și am aflat că în Praga oamenii sunt pe străzi.
Eu încurajez lumea să iasă. Mesajul meu pentru sportivi este simplu. Ieșiți din casă! Antrenați-vă! Am vazut o atletă româncă în Portugalia cum se pregătea pe plajă, fără restricții. Faceți la fel. Ieșiți și pregătiți-vă afară, în aer liber. Unde puteți.
Pe străzi, în jurul blocului, dar nu mai stați să vă pregătiți în casă, pe 3 metri pătrați. Tâmpim cu toții așa. Chiar le recomand să asculte sfatul meu. Unde puteți, ieșiți și faceți mișcare”, a declarat Marcel Pușcaș pentru Radio Sport 1.
În România, până la momentul redactării ştirii, erau confirmate 151 decese şi 3864 de cazuri de persoane infectate cu coronavirus.
- Românii nu au voie să iasă din case fără un motiv întemeiat
- Toate competiţiile sportive din România sunt întrerupte
- Peste 150 de oameni au murit în România din cauza Covid-19
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Lovitura de milioane de euro pe care o poate da românul celebru care deţine cel mai tare restaurant din Dubai!
- (P) Ce telefon te ajută mai mult pe stadion: Samsung S25 Ultra sau S25 FE?
- Românul celebru care se vaită că nu îi ajunge pensia de 10.000 de lei. Şi-a mai luat un serviciu
- „Acolo am pierdut calificarea” Edi Iordănescu, verdict dur pentru echipa națională
- Ce pensie a ajuns să aibă Rică Răducanu, după 50 de ani de muncă. Pe mâinile cui a ajuns
































