Închide meniul

Mesaj tulburător al unui star din România, după moartea tatălui său. “Fiinţa cea mai dragă mie a plecat pentru totdeauna”

Publicat: 22 septembrie 2021, 18:13

Mesaj tulburător al unui star din România, după moartea tatălui său. Fiinţa cea mai dragă mie a plecat pentru totdeauna

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Chiar fostul mare fotbalist a făcut anunţul, pe reţelele sociale. Sânmărtean a postat un mesaj tulburător.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lucian Sânmărtean este în doliu

Îmi este greu să-mi găsesc cuvintele potrivite acum când ființa cea mai dragă mie a plecat pentru totdeauna dintre noi. De azi înainte îl voi căuta doar în inima mea, singurul loc de unde nu va pleca niciodată.

A fost punctul meu de sprijin în momentele grele ale vieții mele, a fost omul care a crezut necondiționat în potențialul meu și deși nimeni nu-i mai dădea nici o șansă să trăiască, fiind grav bolnav, s-a „încăpățânat” să trăiască pentru a-și vedea visul împlinit: „Lucian trebuie să ajungi cel mai bun fotbalist!”.

Da, tată, am ajuns cel mai bun și m-am bucurat enorm că nu te-am dezamăgit. Cuvintele sunt de prisos, ele se rezumă doar la tristețe și durere, si numai Dumnezeu ne poate ajuta să înțelegem că drumul tău s-a oprit aici. Dumnezeu să-i dea odihnă veșnică!”, a fost mesajul postat de Lucian Sânmărtean pe contul său de Facebook.

Reclamă
Reclamă

Motivul pentru care Lucian Sânmărtean s-a retras la 27 de ani

Puțină lume cunoaște faptul că Lucian Sânmărtean, unul dintre cei mai talentați jucători români din tote timpurile, a vrut să renunțe la fotbal la doar 27 de ani. ”Magicianul” a fost invitat la AS.ro LIVE și a dezvăluit drama prin care a trecut.

Pe când era la Utrecht, olandezii l-au operat de hernie, deși el suferea de pubalgie. Un medic din Belgia a descoperit faptul că i-au greșit operația. Fostul internațional român nu mai putea să meargă, după intervenția chirurgicală.

Trebuia să mă operez de pubalgie, iar ei m-au operat de hernie, după o săptămână nu puteam să mă antrenez. Au greșit. Mi-au greșit operația.

Reclamă

Ei prima dată au zis că am hernie, după ce m-am dus la acel medic din Belgia și mi-a explicat… E ca și cum eu aș fi avut probleme la dreptul și m-au operat la stângul”, a povestit Sânmărtean la AS.ro LIVE.

După acea operația, Sânmărtean susține că nu mai putea merge și era decis să renunțe la fotbal. Soția sa a fost cea care l-a făcut să se răzgândească.

Nea Adi mi-a dat posibilitatea să șterg niște lacrimi și să reîncep să zâmbesc. Eu am zis că la 27 de ani e gata, am zis că asta este, până aici. După operația de publagie, nu mai puteam să mă plimb.

Nu mai puteam să merg. Am ajuns la momentul zero, iar soția mi-a zis, ce facem acum, ce faci tu, o să ai copil, mâine-poimâine. Nu vrei să lași și tu ceva în urma ta, și am tras foarte tare”, a dezvăluit Lucian Sânmărtean la AS.ro LIVE.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:18

Simone Inzaghi pleacă de la Inter şi semnează cu Al-Hilal! Anunţul făcut de Fabrizio Romano

18:11

Ianis Zicu este noul antrenor de la Farul Constanța

18:08

Daniel Bîrligea, mesaj de luptă înainte de meciul cu Austria: “Vrem să aducem României calificarea la Mondial”

17:58

Bruno Fernandes a refuzat milioanele arabilor! Starul de la Manchester United i-a spus NU lui Al-Hilal

17:50

Mircea Lucescu s-a implicat personal în unul dintre transferurile acestui mercato din Liga 1!

17:36

“Am vorbit cu el!” Un patron din Liga 1, ofertă pentru transferul lui Malcom Edjouma!

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei
Citește și