Drama familiei i-a schimbat și modul de viață a celeilalte fete a lui Lui Enrique, Sira. Aceasta a călcat pe urmele tatălui și este campioana Spaniei la hipism, în proba de sărituri.
Sira s-a mutat în Belgia și este studentă în anul 3 la Administrarea şi Marketingul afacerilor.
Sira a povestit într-un interviu acordat Vanity Fair cum a schimbat-o drama familiei. Xana, sora ei, a murit în 2019, după 5 luni de luptă cu cancerul osos.
"Văd viaţa altfel. Sunt sensibilă, dar atunci când trebuie să fiu puternică sunt! Ce am trăit cu sora mea m-a făcut să văd viaţa într-un mod diferit. Bucuraţi-vă de fiecare clipă. Nu se ştie când va veni sfârşitul nostru.
La început nu le-a plăcut (n.r. părinţilor ei) acest univers (n.r. hipismul), nu l-au înţeles. A fost nevoie de timp. Acum se bucură şi mă susţin, dar dacă eu nu voi mai vrea, îmi pot lua la revedere de la toate acestea", a mai spus Sira Martinez Cullell, citată de Marca.
Sira l-a descris și pe tatăl său
Sila l-a descris și pe omul Luis Enrique, din viața personală. "Iubeşte să ne adune pe toţi în faţa şemineului şi să jucăm cărţi, de exemplu. Şi să călătorim", a mai spus fiica selecționerului Spaniei.
- Confesiunea fiicei lui Luis Enrique
- Sira Martinez Cullell este sportivă de performanță
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Ce preţuri are Rică Răducanu la restaurantul său de pe litoral. Cu cât au crescut faţă de 2024: “Am pensie mică”
- Ce a putut păţi în Turcia un celebru milionar român: “Ne-am pus toţi pe burtă”
- Ce a putut păţi blonda care a intrat pe teren în finala Ligii Campionilor pentru a promova site-ul iubitului!
- Ion Ţiriac, imaginea zilei alături de cel mai fericit miliardar al lumii. Unde s-au putut întâlni
- Milionarul care are 9 copii cu 4 femei, cadou de 1.350.000 de dolari pentru fiica lui cea mare!