Milionarul care muncește într-un supermarket, pe timp de pandemie! ”Am fost și paznic la intrare”

Dan Roșu Publicat: 26 aprilie 2020, 13:06

Comentarii
Milionarul care muncește într-un supermarket, pe timp de pandemie! ”Am fost și paznic la intrare”

Kevin Krawietz ne dă o lecție de viață

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Salariul jucătorului de 28 de ani este de 450 de euro pe săptămână. În total, de-a lungul carierei, doar din premiile din tenis, acesta a adunat peste un milion de dolari. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Lucrez într-un supermarket pentru 450 de euro de câteva săptămâni. Plănuisem de ceva vreme să văd cum este să munceşti normal. Coronavirusul mi-a oferit acum posibilitatea de a face acest lucru. Unii dintre colegii mei de aici se trezesc la 05.00 dimineaţa şi sunt în magazin la 05.30 pentru a umple rafturile. Învăţ să am mai multă empatie. 

Mă asigur că rafturile cu mezeluri şi brânzeturi sunt pline. Am pus rafturi înăuntru şi afară cu un coleg. Sortez lăzile goale. Săptămâna trecută am fost paznic în faţa intrării, am pulverizat coşurile de cumpărături cu dezinfectant", a explicat jucătorul pentru Der Spiegel. 

Echipa germană Andreas Mies/Kevin Krawietz a câştigat anul trecut proba de dublu masculin de la Roland Garros, după 6-2, 7-6 (3), în finala cu perechea franceză Jeremy Chardy/Fabrice Martin

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:36

“Banii vorbesc”! Selecţionerul care a distrus ideea de Campionat Mondial cu 48 de echipe

10:28

Primul nume uriaş care ar putea lipsi în faza şaisprezecimilor Campionatului Mondial 2026

10:18

Africa de Sud – Canada LIVE VIDEO (22:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Primul duel din șaisprezecimi

9:37

VideoCât ghinion să ai? Selecţionata care a fost eliminată de la Campionatul Mondial, fără înfrângere. Finalul a fost groaznic

9:35

Fără Denis Drăguș! Acesta e atacantul pe care Gigi Becali dorește să-l aducă la FCSB. A marcat de 13 ori sezonul trecut

9:16

David Popovici și suma de bani strânsă după cele două medalii cucerite la Settecolli! Va concura și la 200 m liber

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!
Citește și