Foto

Milionarul român de 32 de ani care construieşte un castel în România a dat o adevărată lovitură

Antena Sport Publicat: 12 iulie 2023, 14:08 / Actualizat: 12 iulie 2023, 16:43

Comentarii
Milionarul român de 32 de ani care construieşte un castel în România a dat o adevărată lovitură

George Ţucudean, pe proprietatea sa / Antena Sport

Milionarul român de 32 de ani care construieşte un castel în România a dat o adevărată lovitură în afaceri, cu hotelul pe care îl deţine în Arad. George Ţucudean, fostul fotbalist provenit dintr-o familie înstărită, demonstrează că se descurcă excelent şi pe cont propriu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Hotelul deţinut de Ţucudean are 73 de camere şi şapte apartamente, fiind dotat cu Spa şi sala de fitness, dar şi cu o sală de conferinţe de 200 de locuri şi cu o terasă de 60 de locuri.

Milionarul român de 32 de ani care construieşte un castel în România a dat o adevărată lovitură

Directorul general al hotelului se laudă că, la un an de la primul client, au trecut 23.000 de oameni prin camerele sale. “În urmă cu 12 luni când am pornit acest drum cu proprietarii Miriam și George, care mi-au spus că doresc ceva mai mult decât un hotel care să fie doar locuri de cazare. Doreau un complex al ospitalității și al întâlnirilor.

În aceste 12 luni fie prin serviciile pe care le-am adus, fie prin dotările moderne pe care acest hotel le are sau prin experiențele gastronomice ne place să credem că ne-am pus puțin amprenta în inimile oamenilor care ne-au trecut pragul. Acești oaspeți să știți că nu au fost puțini.

Este un motiv de mândrie pentru mine să vă spun că nu mai puțin de 23 de mii de persoane ne-au trecut timp de un an pragul. Pentru mulți dintre ei Aniroc nu a fost doar un loc de cazare sau un loc unde să vină la un eveniment sau o conferință. A fost casa lor când au fost departe de locuință și spun asta pentru că avem o persoană care în ultimul an are cumulat un număr de 147 de nopți”, a spus Raul Duca, directorul general al hotelului, citat de adevărul.ro. 

Reclamă
Reclamă

George Ţucudean, podgorie de peste 60 de hectare

Țucudean s-a lăsat de fotbal și se ocupa de crama familiei. Deține 60 de hectare de vie aproape de Arad. În următorii ani, domeniul viticol se va întinde pe 100 de hectare.

Pe domeniul lui Tucudean a existat și un castel, vandalizat de căutătorii de aur pe vremea imperiului Austro-Ungar! Au rămas câteva pietre din el, iar Țucudean îl va ridica din nou. Deocamdată, Crama Veche este piesa de rezistență.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:00

Celta Vigo – Lyon LIVE SCORE (22:00). Ionuț Radu, duel “de foc” în optimile Europa League. Programul complet

18:42

„O rază de bucurie pentru o națiune în suferință!” Ce scria presa lumii după România – Argentina 1-1, la Mondialul din 1990

18:31

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 12 martie

18:31

Ioan Ovidiu Sabău, răspuns sincer despre revenirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Să nu se înţeleagă că nu am respect”

18:31

Cât de important a fost VAR-ul în România? Peste 1.300 de faze analizate în acest sezon de Liga 1 și de cupă

18:06

“Ăsta e probabil ultimul sezon”. O legendă a lui Liverpool crede că Guardiola e la “ultimul dans” la Man. City

1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 Gică Popescu ştie cine îl poate învinge pe Răzvan Burleanu în lupta pentru şefia FRF: “Unul singur” 3 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 4 Liber la FCSB! Ce anunţ face Iuliu Mureșan despre transferul lui Matei Ilie 5 Rapid vrea să transfere atacantul momentului din Liga 1! Şi FCSB s-a interesat de el 6 Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
Citește și