Un moment de cumpănă al prieteniei dintre cei doi a fost în 2007, când Gică Hagi a plecat de la Steaua din cauza patronului Gigi Becali. Între timp, se pare că relaţia dintre cei doi a revenit la normal.
A mai fost, însă, un episod care a zdruncinat din temelii prietenia dintre cei doi şi care nu este pre acunoscut. Dezvăluirea a fost făcută de Hristu Mihale, unul dintre cei mai buni prieteni ai lui Gică Hagi.
Acesta a povestit într-un interviu acordat Libertatea, cu mulţi ani înainte, că Gigi Becali i-ar fi făcut avansuri unei femei de care Gică Hagi era îndrăgostit. Mai mult, "Regele" şi Gigi Becali ar fi fost chiar la un pas de bătaie.
”Într-un local cochet de pe Calea Mosilor, intitulat de noi „La Ileana”, se adunau pe vremuri toate stewardesele de la Tarom, aşa că mai treceam şi eu şi Gică pe acolo. Ca mai toţi fotbaliştii, eram clienţi fideli, deşi Gică se îndrăgostise deja lulea de o dansatoare a Teatrului Fantasio, Judith Peznes pe numele ei. Cum pe acolo venea şi Gigi, care evoluase enorm ca tupeu, n-a trecut mult şi „Ţânţarul” a început să-i facă avansuri lui Judith, deşi ştia că-i prietena lui Hagi.
Hristu Mihale: "Gata aproape că-i picase în plasă"
Cum Gigi cunoştea ce-i viaţa, fata aproape că-i picase în plasă. Noroc că, într-o zi, vine Gică neanunţat la Ileana, matroana sau ”mama stewardeselor”, şi află de la ea că Gigi e într-o cameră cu Judith. Normal, Gică, negru de supărare, a intrat peste ei în cameră, împreună cu mine, dar acolo nu era nimic compromiţător, că Judith stătea pe canapea, iar Gigi la masă.
Gică a sărit la bătaie, Gigi la fel, dar i-am despărtit şi s-a lăsat doar cu reproşuri şi înjurături. Ulterior, deşi Gica o iubea la nebunie pe Judith, relaţia s-a sfârsit la intervenţia părintilor lui Hagi, care nu o agreau!”, a fost dezvăluirea lui Hristu Mahale pentru Libertatea.
- Gigi Beclai şi Gică Hagi, la un pas de bătaie din cauza unei femei
- Dezvăluiri de senzaţie din tinereţea celor doi
- Marele Premiu al Marii Britanii e LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 iulie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Și-a strigat disperarea, după ce a fost într-un spital din România. Prin ce a putut trece: “Ne uimeşte”
- Cum a ajuns iubita fiului lui Ion Ţiriac una dintre cele mai bogate femei din România
- Yulia Putintseva a cerut evacuarea unui spectator la Wimbledon: “Poate are un cuţit”. A pierdut meciul cu 0-6, 0-6
- Gigi Becali i-a răspuns lui George Simion după ce acesta l-a acuzat de trafic de influenţă! Mesajul milionarului
- Milionarul român cu 3 pensii a spus care este, de fapt, averea lui Dan Şucu: “N-am mai văzut aşa ceva”