Fairfax l-a ucis pe prietenul soției sale în 1968 și ar vrea ca acel incident ”să fie uitat”. Cazul său urmează să fie analizat de judecătoria Parole Board pe 17 ani. După 49 de ani de închisoare, Fairfax, în vârstă de 78 de ani, a declarat în weekend: ”Am întors spatele lumii exterioare”.
Tom Fairfox: ”Sunt plasat într-o celulă lângă o tabără de vacanță”
”Nu mai am niciun interes să ies acum. Mi-am făcut o viață aici, în celulă. Încăperea în care mă aflu este apropiată de o tabară de vacanță. Nu cred că o pot reproduce în libertate.
Niciodată nu m-am simțit singur aici. Sunt foarte mulți oameni. Mi-am făcut o viață aici și nu vreau să o pierd”, a spus Fairfox, pentru Daily Mirror.
Urmărirea penală a britanicului s-a bazat pe probele strânse de Margaret Pereira, o expertă în criminalistă din Scoția. De altfel, Fairfax a fost printre primii ucigași care a fost condamnat doar pe probe medico-legale.
- Un ucigaș nu vrea să iasă din închisoare
- Acesta a petrecut jumătate din viață după gratii
- Britanicul, condamnat după ce a ucis un tânăr
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- A câştigat peste 9 milioane de dolari în câteva zile, dar putea pierde tot! Decizia care i-a salvat viaţa
- Partenerul celebru de afaceri al lui Adrian Mutu a rupt tăcerea după ce a rămas fără un restaurant!
- (P) EHF EURO Feminin 2026: România în centrul celui mai extins turneu din istoria handbalului
- Au primit “interzis”! Afacere de milioane de euro între Ion Ţiriac şi Nadia Comăneci: “Nu e legal”
- „Câți copii ai?” Răspunsul surpriză dat de Valentina Pelinel. Ce a putut spune soția lui Cristi Borcea


































