Motivul pentru care Gigi Becali e convins că România nu va avea soarta Ucrainei: “Vladimir Putin nu poate intra nici măcar un centimetru în țara noastră!”

Publicat: 26 februarie 2022, 22:16

Comentarii
Motivul pentru care Gigi Becali e convins că România nu va avea soarta Ucrainei: Vladimir Putin nu poate intra nici măcar un centimetru în țara noastră!

Colaj Hepta / Profimediaimages

Omul de afaceri a ținut să le transmită și un mesaj românilor. Este sigur că nu se pune problema ca Vladimir Putin să încerce să ia cu asalt și țara noastră. E convins că NATO va apăra România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, convins că România nu este în pericol din cauza lui Vladimir Putin

Latifundiarul din Pipera e convins că președintele Rusiei va plăti cu vârf și îndesat.

Nu are cum să ajungă în România războiul. Eu cred că și-a dat seama Putin de prostia pe care a făcut-o și a dat înapoi. Îi întunecă dracii mintea! Tot mapamondul e împotriva lui. Își dă seama de prostia pe care a făcut-o.

Așa ceva nu mai poate fi iertat. În cartea vieții există o rubrică separată, care începe cu Irod. Acolo, în rubrica aia separată, sunt criminalii lumii. Nu poate exista iertare pentru ei. Poate fi oprit tot cu pace, dar și cu teamă, adică amenințat. Pacea este mai mare decât dreptatea. El vrea să facă dreptate prin violență, sânge. Nu se face așa, noi nu trebuie să facem la fel ca el. trebuie niște măsuri care să-l izoleze definitiv. Poporul rus trebuie să-și dea seama de criminalitatea pe care o face el.

Eu așa cred, cred că numai poporul rus care este creștin ortodox se va lumina la minte. Când te duci peste alte popoare… nu există așa ceva. Un centimetru dacă intră în teritoriul NATO… n-ați văzut că a băgat-o cu bomba nucleară? Nu se poate așa ceva. Nu poate nici măcar un centimetru în România. Toți suntem copiii lui Hristos! Doamne miluiește!” a declarat Gigi Becali la Antena 3.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a precizat că va închiria toate hotelurile din Galați și că va pune la dispoziție un bloc întreg pentru ca oamenii care au fugit din calea războiului să aibă unde dormi.

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

Baza de antrenament a lui FCSB, pusă la dispoziția sinistraților

Patronul lui FCSB e gata să le ofere cazare chiar la baza de antrenament a echipei sale. Anunțul a fost făcut de Mihai Stoica, managerul general de la FCSB.

Eu nu vreau să fiu înțeles greșit. Toți suntem alături de cei care înfruntă asemenea probleme în 2022, e aproape incredibil. Nu cred că jumătate de hectar, atât cât are gazonul de pe Arena Națională, poate să găzduiască atâția oameni, printre scaunele alea de plastic. Mai degrabă, dacă e vorba de montat corturi, se găsește loc la marginea Bucureștiului, cred că Gigi poate să ajute, are posibilități. Nu e un subiect care să stârnească zâmbete, dar cred că avem posibilități, nu neapărat pe Arena Națională. Mi se pare o chestie spre populistă dacă discutăm cum punem la dispoziția refugiaților un stadion.

Reclamă

Noi avem posibilitatea și în bază, avem suprafață mai mare decât la Arena Națională, unde putem să-i găzduim. Ai senzația că Arena Națională are restaurante ca în stadioanele care au costat mai puțin din vest? Arena Națională e un stadion sec, n-are nimic, n-are dotări. Au dat foc la bani, ce să mai discutăm?”, a spus Mihai Stoica, potrivit telekomsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:26

FC Argeș – Universitatea Craiova 0-1. Oltenii se desprind în fruntea Ligii 1

22:21

Victor Angelescu a anunţat amenzi la Rapid: “E o ruşine! Nu are voie să se întâmple aşa ceva”

21:58

Real Madrid i-a fixat prețul jucătorului dorit de Cristi Chivu la Inter: 20 de milioane de euro

21:51

VideoSan Francisco Bay Area: Aici vor avea loc şase meciuri la World Cup 2026

21:49

Ce a spus Mihai Stoica despre varianta uriaşă Răzvan Lucescu la FCSB, intens discutată în ultima vreme!

21:28

Decizia luată de conducerea Rapidului în privinţa lui Gâlcă, după ce giuleştenii au fost umiliţi de Dinamo!

1 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 2 Scandal între Alex Chipciu şi un fost angajat de la CFR Cluj: “Ai uitat când v-am împărțit prima mea de 3.000 de euro?” 3 Fanii Rapidului au vrut să îşi taxeze favoriţii, dar au “comis-o” cu o gravă greşeală gramaticală! Mesajul afişat 4 Acuzaţii grave după CFR Cluj – U Cluj 1-0: “Cred că din cască i-au spus! Cum se poate aşa ceva?” 5 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 6 FotoAfacerea în care şi-a pierdut toţi banii un fost milionar român celebru! A ajuns şi să divorţeze din cauza asta
Citește și