Închide meniul

Motivul uluitor pentru care un fost preot s-a filmat alergând cu un TV în brațe prin cartier

Florian Ceafalău Publicat: 12 mai 2020, 15:36

Comentarii
Motivul uluitor pentru care un fost preot s-a filmat alergând cu un TV în brațe prin cartier

Richard Demsick

Richard Demsick, un fost preot de 34 de ani, a postat recent un clip ce a devenit viral. Acesta s-a îmbrăcat ca un hoț și a fugit cu propriul TV în brațe prin cartier. Motivul? Bărbatul spune că ”în mod normal trebuie să fiu oprit de cineva, nu? Altfel, care era problema cu Ahmaud?”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Acesta face referire la un caz recent ce a pus America pe jar. Ahmaud Arbery, un tânăr de culoare, a fost omorât de doi bărbați de culoare albă, tată și fiu, în ceea ce americani numesc ”hate crime” (crimă bazată pe ură rasială), pentru simplul motiv că făcea jogging.

Ahmaud alerga liniștit prin cartier când cei doi l-au oprit, l-au luat la bătaie și apoi l-au împușcat. Bărbații au spus că prin cartier activa un hoț și l-au suspectat pe Ahmaud, însă acesta nu avusese niciodată probleme cu legea și alerga prin cartier pentru a face sport.

Crima a stârnit valuri de critici, în special din partea populației afro-americane din SUA, care cere dreptate pentru crima celor doi rasiști ce l-au împușcat pe Ahmaud fără motiv. Cei doi au fost arestați între timp și își așteaptă procesul.

Gestul preotului, care este de culoare albă, vine ca o susținere față de populația afro-americană din SUA, una extrem de discriminată de societatea americană.

Reclamă
Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 18 sept.
Newcastle – Barcelona 1-2 și Manchester City – Napoli 2-0! Toate rezultatele serii din Champions League
23:37 18 sept.
Sporting, demonstrație de forță în Champions League! Campioana din Liga Portugal, 3 goluri în 3 minute
23:26 18 sept.
Mesajul transmis de FRF, după moartea lui Florin Marin
23:20 18 sept.
Gigi Nețoiu, devastat de moartea lui Florin Marin: „Plâng de când am auzit”
23:04 18 sept.
Anghel Iordănescu a reacționat după moartea lui Florin Marin: “O mare pierdere!”
22:43 18 sept.
Florin Marin a murit la 72 de ani!
1 Cristi Chivu l-a citat pe Mourinho după Ajax – Inter 0-2: “Nu sunt idiot”. Dialog savuros cu Pandev: “Ai devenit jurnalist” 2 Capăt de drum la FCSB! Fotbalistul a luat decizia de a pleca 3 Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor 4 Lionel Messi semnează! Unde îşi va încheia argentinianul cariera 5 Elias Charalambous, ironic înainte de FC Botoşani – FCSB: “Dacă asta e dorinţa lui, ridic mâinile şi renunţ” 6 Decizie bizară luată de fanii lui Dinamo pentru meciul cu Farul! Câte bilete au fost vândute
Citește și