Închide meniul

Noi probleme pentru Gigi Becali! Suma uriaşă pe care a pierdut-o latifundiarul din Pipera. Totul s-a întâmplat într-o clipă

Gabriel Zamfirescu Publicat: 29 noiembrie 2021, 14:56

Comentarii
Noi probleme pentru Gigi Becali! Suma uriaşă pe care a pierdut-o latifundiarul din Pipera. Totul s-a întâmplat într-o clipă

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Maşina în care se afla Gigi Becali în această dimineaţă a fost implicată într-un accident de circulaţie. La volan era şoferul latifundiarului din Pipera, Ionuţ Luţu, care s-a ales cu permisul de conducere suspendat pe o perioadă de două luni de zile.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Suma uriaşă pe care a pierdut-o Gigi Becali

Ionuț Luțu a avut parte de un început de săptămână de coşmar. Șoferul lui Gigi Becali a produs un accident minor, soldat doar cu pagube materiale. Din primele calcule, acestea s-ar ridica la câteva zeci de mii de euro, bani pe care Gigi Becali s-a angajat să îi plătească. Nu doar Ionuţ Luţu s-a ales cu carnetul suspendat. Şi şoferul care a intrat în coliziune cu maşina lui Gigi Becali a avut de suferit. I s-a suspendat permisul pentru trei luni de zile pentru că a condus sub influenţa băuturilor alcoolice. Avea o concentrație de alcool în sânge de 0.18%.

Maybach-ul lui Gigi Becali a suferit și el avarii ușoare, dar extrem de costisitoare. Bolidul lui Gigi Becali costă la 180.000 de euro, iar orice avarie este una extrem de scumpă, anunţă prosport.ro care susţine că paguba s-ar ridica la câteva zeci de mii de euro. „Eu nu vreau ca omului să i se întâmple vreun dosar penal.. A fost și ploaia asta Eu am plecat apoi acasă. O să îl sun pe Luțu să văd ce au făcut”, a declarat Gigi Becali, conform sursei citate.

Maşina patronului de la FCSB implicată într-un accident rutier

În această dimineaţă, în jurul orei 06:50, Brigada Rutieră a chemată la un accident rutier la intersecția dintre Bd. Aviatorilor / Aleea Alexandru, în care au fost implicate două autovehicule. La volan s-a aflat Ionuț Luțu, iar lângă el Gigi Becali, care a plecat imediat spre casă.

În luna mai a acestui an, Gigi Becali o păţise şi el. A rămas fără permis pentru trei luni. A fost prins cu 103 km/h pe DN7, în drum spre o înmormântare. „Am o maşină nouă acum, un Mercedes Maybach. Asta e numai una în România, acum, eu am luat-o pe prima”, spunea patronul celor de la FCSB în luna mai.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:29
Laurenţiu Reghecampf, la FCSB! E primul pe lista lui Gigi Becali. Avantajele lui Reghe
16:12
Adrian Mutu, întrebat direct ce face dacă Gigi Becali îl sună să vină la FCSB. Cum a răspuns “Briliantul”
16:11
România – Georgia 30-53, în semifinalele Campionatului European
15:54
FotoCum a fost surprinsă Jordan Chiles în timp ce Ana Bărbosu efectua exerciţiul la sol. Duel uriaş în Statele Unite
15:14
Se anunță „infern” pentru Universitatea Craiova pe Giulești! Anunțul făcut de Rapid
15:10
Declaraţia cu care Novak Djokovic a uimit pe toată lumea
1 Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Stoica după ce Charalambous şi Pintilii au demisionat! 2 “Din ei doi aş alege” Gigi Becali, sfătuit pe cine să pună antrenor la FCSB! 3 VIDEOGeorge Russell, câştigător în Marele Premiu al Australiei! “Dublă” pentru Mercedes în prima cursă a sezonului 4 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 5 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 6 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….”
Citește și