Închide meniul

Noi restricţii în Grecia. A devenit obligatorie purtarea măştilor de protecţie. Turiştii riscă amenzi drastice

Antena Sport Publicat: 18 iulie 2020, 19:00 / Actualizat: 11 mai 2021, 19:43

Comentarii
Noi restricţii în Grecia. A devenit obligatorie purtarea măştilor de protecţie. Turiştii riscă amenzi drastice

Tourism in the CoVid19 crisis. Empty beaches and taverns in the coastal town of Nea Artaki on the island of Evia. A waitress with a protective mask and gloves waits for guests in the beach tavern. On July 15, 2020. Photography by Wassilis Aswestopoulos / Hans Lucas. Le tourisme dans la crise CoVid19. Plages vides et tavernes dans la ville cotiere de Nea Artaki sur l'île d'Eubee. Une serveuse avec un masque de protection et des gants attend les clients dans la taverne de la plage. Le 15 juillet 2020. Photographie par Wassilis Aswestopoulos / Hans Lucas.,Image: 543314113, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Dacă situaţia va continua să escaladeze, vor fi tot mai multe locuri în care oamenii vor fi nevoiţi să poarte mască. Poliţiştii sunt pregătiţi să împartă amenzi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Turiştii, atenţionaţi de autorităţi

Până acum, la intrarea în supermarketurile din Grecia era recomandată folosirea măştii de protecţie. De sâmbătă a devenit lege şi s-a anunţat şi care va fi amenda celor care sunt prinşi că o încalcă. Vor trebui să scoată din buzunar nu mai puţin de 150 de euro.

"Nu ar trebui să fie dificil de respectat aceste măsuri", a reacţionat ministrul Nikos Papathanasis pentru ekathimerini.com.

În Grecia au fost confirmate aproape 4000 de cazuri de infectări cu coronavirus, iar 194 de persoane au murit. Oficialităţile elene iau în calcul ca, de la 1 august, cetăţenii români să nu mai primească dreptul de a intra în ţară.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:20
Dorinel Munteanu: “Sunt responsabil de rezultat!” Ce mesaj are şi pentru jucători
23:08
„Unii se întrebau de ce nu a jucat Moruțan”. Victor Angelescu a dat cărțile pe față, după ce Rapid a urcat pe primul loc
22:58
Costel Gâlcă, surprins de scorul cu Hermannstadt: “Nu mă aşteptam”
22:47
Constantin Grameni, „săgeți” după golul de zile mari marcat în Hermannstadt – Rapid 0-3: „Nu m-a ajutat vântul”
22:47
Denis Ciobotariu, despre golul fabulos al lui Grameni: “Marca Gheorghe Hagi”
22:22
Hermannstadt – Rapid 0-3. Giuleştenii au făcut show şi revin pe primul loc în Liga 1!
1 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 5 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și