
Mediafax Foto / Marian Ilie via Hepta
Tânărul de 23 de ani are o firmă care se descurcă excelent. Potrivit voxbiz.ro, Patrick şi-a înfiinţat o firmă cu care a dat un adevărat tun financiar. A obţinut un profit de 250.000 de euro, conform datelor de la Registrul Comerţului.
Patrick Borcea calcă pe urmele lui Cristi Borcea
Fiul lui Cristi Borcea conduce un bolid de 100.000 de euro şi este un împătimit al sportului. Tocmai a fost surprins intrând într-o casă de pariuri. Patrick Borcea calcă pe urmele lui Cristi Borcea, dar a avut şi probleme din cauza fotbalului.
Borcea Jr. tot încearcă să îşi ia diploma de bacalaureat. După ce a tot picat examenul, tânărul şi-a dorit să îşi încerce din nou norocul anul trecut. Din păcate pentru el, şi-a rupt mâna în timp ce juca fotbal şi nu s-a mai prezentat la liceul din comuna Cetate, acolo unde are şi afacerile.
Borcea se află la a treia căsnicie şi are nouă copii, cu patru femei diferite. Cu prima soţie, Mihaela Borcea, îi are pe Patrick, Melissa şi Angelo. Cu Alina Vidican, a doua soţie, îi are pe George Alexandru şi Gloria.
Cu avocata Simona Dana Voiculescu, a devenit tatăl lui Andreina Carolyn Christine. Iar cu actuala soţie, Valentina Pelinel, au apărut pe lume Milan, Indira Maria şi Rania Maria.
Topul celor mai bogaţi români din sport. Ce avere are Cristi Borcea
Pandemia de coronavirus nu pare să-l fi afectat pe Ion Ţiriac. Omul de afaceri are aceeaşi avere ca şi în 2019. Gigi Becali se află pe locul al treilea în acest top, cu o avere estimată la 350-450 de milioane de euro. Becali este devansat şi de omul de afaceri Gruia Stoica, cel care a încercat să preia Rapidul în 2013.

Nicolae Badea cu 94 de milioane de euro şi Cristi Borcea cu 82 de milioane de euro au prins şi ei top 10 al oamenilor implicaţi sau care s-au implicat în sport. Şi patronul Astrei, Ioan Niculae, stă bine la bani, chiar daca la echipa sa au fost întârzieri de salarii. Omul de afaceri are o avere estimată la 300-340 de milioane de euro.
Cu o avere de 47 de milioane de euro, Simona Halep se află pe locul 13 în topul celor mai bogaţi sportivi sau oameni care sunt şi au fost implicaţi în sport. La general, Simona Halep se află pe locul 140 în topul celor mai bogaţi români.
Top 10 al oamenilor de afaceri care au fost sau sunt implicaţi în sport
- Ion Țiriac – 2 miliarde de euro
- Gruia Stoica – 460-500 de milioane de euro
- Gigi Becali – 350-450 de milioane de euro
- Ioan Niculae – 300-340 de milioane de euro
- George Copos – 200-210 milioane de euro
- George Bosânceanu – 121-127 de milioane de euro
- Ionuț Negoiță – 102 milioane de euro
- Nicolae Badea – 94 de milioane de euro
- Cristi Borcea – 82 de milioane de euro
- Ion Lazăr – 69 de milioane de euro
- afaceri borcea
- avere cristi borcea
- avere patrick borcea
- cristi borcea
- patrick borcea
- patrick borcea bacalaureat
- Patrick Borcea are 23 de ani
- Firma lui a obţinut un profit spectaculos
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce pensie ia lună de lună de la statul român milionarul cu un salariu de 33.000 de euro
- Campioana europeană Ştefania Uţă se deconectează cu ajutorul tehnologiei înaintea marilor competiţii
- “Ce femeie frumoasă”. Corina Caciuc i-a surprins pe toţi cu ultima postare. Cum s-a afişat iubita lui Laurenţiu Reghecampf
- “M-am îndrăgostit”. Noua lovitură dată de Ion Ţiriac în România. Ce a putut face magnatul român
- Combinații creative cu trening și piese din denim