Asta nu îi va obliga pe jucătorii de fotbal să poarte mască în meciurile oficiale, pe care FC Argeş şi Mioveni le vor disputa în următoarea perioadă, pe teren propriu.
Astfel, masca va fi obligatorie pentru toţi locuitorii şi în aer liber, dar acolo unde sunt mai mult de două persoane.
Mai mult, regulile vor fi stricte şi în transportul în comun, acolo unde un autobuz nu va pleca din staţie dacă va exita un pasager fără mască.
"Orice operator economic care nu respectă legislația în vigoare va fi amendat și va avea activitatea închisă pentru 14 zile. Suntem pe un trend crescător în Argeș, dar am speranța că de acum încolo lucrurile se vor îmbunătăți.
Nu considerăm în acest moment că izolarea și carantina sunt soluții eficiente, de aceea am venit cu propuneri adaptate”, a declarat prefectul județului Argeș.
- Argeş e primul judeţ în care masca va fi obligatorie şi în spaţii publice deschise
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- “Noul Messi”, la Real Madrid! Lovitura dată de Florentino Perez
- Mutu şi Andone îl apără pe Cristiano Ronaldo: “Nu poate fi contestat”
- Ce i-a putut dezvălui Sorin Grindeanu lui Gigi Becali, după ce Guvernul Veștea a picat: „Nu-mi vine să cred”
- “E top”. Corina Caciuc i-a lăsat “mască” pe toţi. Evenimentul unde soţia lui Laurenţiu Reghecampf a făcut furori
- (P) Ce tipuri de cazinouri online preferă jucătorii experimentați

































