Risc de război diplomatic! În Muntenegru au apărut cazuri de coronavirus. De vină ar fi chiar vecinii sârbi

Antena Sport Publicat: 19 iunie 2020, 7:02

Comentarii
Risc de război diplomatic! În Muntenegru au apărut cazuri de coronavirus. De vină ar fi chiar vecinii sârbi

Risc de război diplomatic! În Muntenegru au apărut cazuri de coronavirus

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

În ultimele zile s-au înregistrat alte șapte cazuri pozitive în Muntenegru, iar Jevto Eraković, directorul unei clinici din capitala Podgorica, susține că numărul oamenilor infectați va crește în următoarele zile. Totul din cauza comportamentul iresponsabil al fanilor de fotbal, care s-au deplasat la vecinii sârbi pentru a urmări meciul din semifinalele cupei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Muntenegru înregistrează noi cazuri de coronavirus

Numărul cazurilor nu este dramatic, dar după meciul din semifinalele Cupei Serbiei s-au înregistrat șapte noi cazuri de Covid-19, după ce în ultimele săptămâni Muntenegru devenise singura țară din partea de est a Europei fără vreun bolnav de coronavirus.

”Monitorizăm situția, dar ultimii doi pacienți sosiți sunt într-o situație medicală precară. Trebuie să fim atenți. Am văzut în Italia ce s-a întâmplat după meciul dintre Atalanta și Valenacia de la Milano. Toți oamenii care au fost la Belgrad trebuie să stea în carantină timp de 14 zile, după ce s-au întors în țară.

Statul nostru va continua să aibă o atitudine responsabilă și nu va permite intrarea în țară a unor oameni ce nu respectă regulile impuse de autorități. Unii dintre ei au rămas în Serbia din informațiile pe care le avem. Urmează o perioadă dificilă”, a declarat Erakovic, pentru Gazzeta dello Sport.

Pe 2 iunie Muntenegru declarase pandemia încheiată, iar timp de 28 de zile nu au fost înregistrate cazuri pe teritoriul micuțului stat din sud-estul Europei.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:29

El e primul transfer pe care îl face Gigi Becali la FCSB în vară! MM Stoica și Baciu l-au urmărit pe stadion

10:17

Anunțul oficial făcut de Ferrari, chiar înainte de Monaco! Leclerc a semnat : „Obiectivul principal: titlul mondial!”

9:55

A început procesul: un pilot australian este acuzat de viol de asistenta lui Michael Schumacher

9:49

“Să nu se supere nimeni”. Gică Craioveanu a văzut ce a făcut Gică Hagi și a dat verdictul

9:20

Din play-out-ul Ligii 1 în preliminariile Champions League! Fotbalistul care renunță la bani să plece din România

9:18

Doar doi jucători din Liga 1 merg la World Cup! Lista cluburilor care dau cei mai mulți jucători la turneul final

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară 5 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 6 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi
Citește și