Decizia judecătorului paraguayan a fost valabilă şi pentru fratele lui Ronaldinho, Roberto de Assis Moreira, care fusese şi el reţinut în acelaşi dosar.
Fostul fotblist şi fratele lui au fost obligaţi de judecător la plata unor despăgubiri de 90.000 de dolari, respectiv 110.000 de dolari, dar au dreptul să părăsească Paraguayul.
Ronaldinho, intrat ilegal în Paraguay
Ronaldinho, fost jucător la Barcelona și câștigător al Balonului de Aur în 2007, a fost la închisoare în Paraguay după ce a intrat în țară cu un pașaport fals, alături de fratele său.
La 7 aprilie, ei au fost elberaţi din închisoare şi plasaţi în arest într-un hotel din Asuncion, după ce au plătit o cauţiune de 1,6 milioane de dolari, 800.000 pentru fiecare.
- Ronaldinho a fost la închisoare în Paraguay după ce a intrat în țară cu un pașaport fals
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Milionarul român cu trei pensii pregăteşte o nouă lovitură: “Am dat tot!” Ce avere uriaşă deţine
- Răzvan Marin, pregătit pentru “finala” Austria – România: “Îl simţim ca pe un meci decisiv”
- Lovitura pe care a dat-o miliardarul român care le-a cerut socrilor o maşină şi bani pentru a porni afacerea!
- Anunţul important făcut de fostul milionar care şi-a pierdut întreaga avere de peste 20 de milioane de euro!
- Milionarul român care are 9 copii cu 4 femei diferite şochează din nou: “Aveam un milion şi jumătate de dolari cash în casă”