Tragedia uriaşă. Un tânăr de 19 ani a murit sub privirile a zeci de oameni

Publicat: 7 noiembrie 2022, 17:59

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Tragedia uriaşă. Un tânăr de 19 ani a murit în urma unui stop cardiac. Gregoire Boidoux se afla la antrenament echipei, alături de zeci de oameni, în momentul tragediei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tragedie uriaşă în rugby-ul din Franţa. Tânărul Gregoire Boidoux a murit în timpul unui antrenament cu Olympique Marcquois Rugby, echipă la care abia sosise de la Espoirs.

Tânărului de 19 ani i s-a făcut rău în timp ce efectua un exerciţiu fără o intensitatea deosebită.

În timpul antrenamentului pentru National Hopes care a avut loc joi seara, 3 noiembrie, între orele 19:00 și 21:00, pe stadionul MEL din Villeneuve d’Ascq, Gregoire a suferit un stop cardiac neașteptat în timp ce participa la un exercițiu fără o intensitate deosebită.

Gregoire a fost transferat imediat la un spital din Lille, insă a murit din cauze naturale”, se arată într-un comunicat remis de club, conform leparisien.fr.

Reclamă
Reclamă

Clubul transmite sincere condoleanţe familiei. Echipele noastre vor observa un minut de aplauze în cinstea lui Gregoire în următoarele meciuri jucate de club.“, se mai arată în comunicat.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:48

LIVE VIDEOCalificările Marelui Premiu al Marii Britanii sunt ACUM, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Emoţii pentru Russell

18:40

Canada – Maroc, 20:00, LIVE VIDEO. Gazdele Mondialului, misiune infernală în optimi. Echipele de start

18:36

Selecţionerul Paraguayului, savuros înaintea confruntării “de foc” cu Franţa de la Mondial: “Fulgere din toate direcţiile”

18:33

LIVE TEXTSorana Cîrstea – Linda Noskova se joacă ACUM. Românca luptă pentru optimile de la Wimbledon. Se joacă set decisiv

18:17

O nouă plecare de la FCSB. Jucătorul a fost ofertat de o echipă de Champions League

18:13

Cad favoritele pe capete la Wimbledon! Iga Swiatek, eliminată surprinzător în turul al treilea

1 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 2 Rică Răducanu, în stare gravă la spital: are două coaste rupte, umărul dislocat şi lovituri la cap! 3 Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român 4 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 5 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 6 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde
Citește și