Tronsonul Gara de Nord – Aeroportul Henri Coandă a fost inaugurat. După câteva ore, au apărut şi problemele

Antena Sport Publicat: 13 decembrie 2020, 8:01 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
Tronsonul Gara de Nord – Aeroportul Henri Coandă a fost inaugurat. După câteva ore, au apărut şi problemele

Avem cursă Gara de Nord - Aeroportul Henri Coandă

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Trenurile circulă la un interval de 40 de minute, care însă nu a fost respectat nici măcar în prima zi, atunci când au apărut şi mici întârziei din cauza "unor probleme tehnice". 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Dat fiind faptul că este prima secţie de cale ferată, pe care se aplică sistemul de operare de tip "cadenţat", pe o linie nouă şi cu o instalaţie nouă, au apărut aceste probleme tehnice, însă ele au fost deja identificate şi vor fi rezolvate în scurt timp, astfel încât circulaţia trenurilor spre şi dinspre Aeroport să se desfăşoare in condiţii normale de trafic”, este comunicatul celor de la CFR SA. 

72 de trenuri pe zi, pe ruta Gara de Nord – Otopeni

Conform observatornews.ro, 72 de trenuri vor circula pe ruta Gara de Nord – Aeroportul Henri Coandă, 24 de ore din 24. O călătorie costă patru lei şi durează 20 de minute. 

Este primul tronson de cale ferată construit de la zero în România din 1984 până în prezent. Lucrările au început anul trecut în septembrie.

Gică Popescu: "Magnitudinea acestui proiect m-a făcut să accept"

"Magnitudinea acestui proiect m-a făcut să accept. A fost acest proiect la care eu am ţinut foarte mult, cel cu calea ferată. Nimeni nu credea că se va rezolva.

Reclamă
Reclamă

Chiar mi-au zis mulți să nu ies public să declar pentru că după o să se spargă toate în capul meu. Îl vor introduce în Mersul Trenurilor la 1 decembrie, dar el este funcţional", a anunțat Gică Popescu într-un interviu exclusiv pentru AS.ro.

Pariul câștigat de Gică Popescu

Nici realizatorii de emisiuni nu credeau că acest lucru se va realiza, iar Gică Popescu a reușit să câștige un pariu cu Radu Naum. ”Baciul” va da însă el masa.

"Mi-aduc aminte de pariul pus cu Radu Naum, eu am zis că se termină la Euro 2020, dar se termină înante de 2020, Euro e la anul :). Dar pot plăti eu masa pentru că acest proiect a ajuns la finalizare", a mai spus Popescu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

Denis Alibec a făcut anunțul despre viitorul său după barajul Farul – Chindia: “Conducerea să înțeleagă”

23:59 31 mai

VIDEOFinlanda a câştigat Campionatul Mondial de hochei! Victorie dramatică, în prelungiri. Norvegia, bronz istoric

23:50 31 mai

Flavius Stoican, după ce Farul s-a salvat: “Pentru constănţeni!”. Ce spune de viitorul său

23:36 31 mai

Şi-a anunţat retragerea după barajul dramatic Farul – Chindia: “A fost ultimul meci”

23:15 31 mai

Farul – Chindia 1-1 (4-2 d.l.d.d.). Constănţenii rămân în Liga 1 cu mari emoţii

23:00 31 mai

“Ați accepta o ofertă de la FCSB?”. Răzvan Lucescu a dat răspunsul: “Singurul lucru pe care îl pot spune”

1 O victorie pentru istoria tenisului! Sorana Cîrstea a reușit ceva fără precedent la Grand Slam-uri 2 Un model OnlyFans i-a propus o noapte de amor eroului de la PSG, însă răspunsul a venit de la soția jucătorului! 3 Îşi ia cetăţenia română şi vrea să joace pentru naţionala antrenată de Gică Hagi: “Începem demersurile” 4 Anunț total neașteptat făcut de catalani: Darwin Nunez, la Barcelona! 5 Sorana Cîrstea și-a aflat adversara din sferturile Roland Garros. Meci istoric “de foc” pentru româncă 6 Anunţul momentului în Liga 1! Fostul fotbalist al FCSB-ului e OUT! Alţi doi jucători pleacă alături de el
Citește și