Un bărbat care a părăsit carantina ”pentru a merge la iubita lui” a fost arestat. Ce pedeapsă a primit

Florian Ceafalău Publicat: 15 aprilie 2020, 9:57

Un bărbat din Australia a ajuns la închisoare după ce a ieșit din carantina în care era forțat să stea timp de 14 zile. Acesta a fost carantinizat timp de 2 săptămâni într-un hotel din Perth, însă a părăsit de două ori locuința pentru a merge la iubita sa.

Mai mult, bărbatul a călătorit cu trenul și a expus foarte multe persoane la îmbolnăvire.

Acesta a fost arestat și prezentat în fața unui judecător care i-a dat o lună de inchisoare și o amendă de 1300 de dolari.

Bărbatul a declarat în tribunal că ”a trebuit” să o vadă pe iubita lui și că nu a putut sta fără această timp de 2 săptămâni. Chiar dacă a invocat dragostea în fața judecătorului, acesta din urmă i-a spus că este extrem de ”egoist și arogant”, punând în pericol viața altor oameni pentru escapadele sale amoroase.

Reclamă 4

19:20

Universitatea Craiova – U Cluj LIVE TEXT (20:00). Finala barajului pentru Conference League. Echipele de start

19:20

FotoAntena 1 a câştigat Cupa Presei 2024. Victorie zdrobitoare, cu 5-0, în finala competiţiei

18:53

Giovanni Becali, dezvăluiri uluitoare despre Cristiano Ronaldo: „La 12 şi un minut îşi verifică telefonul! Primeşte milioane!”

18:50

VIDEOLeeds – Southampton 0-1. „Sfinţii” au promovat în Premier League. Nebunia de pe Wembley, exclusiv în AntenaPLAY

18:47

VIDEOElveția – Cehia (21:20) e finala Campionatului Mondial de hochei, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Suedia a câştigat finala mică

18:46

VIDEOCharles Leclerc, reacţie emoţionantă după triumful din Marele Premiu de la Monaco: „A fost visul meu!”

1 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY! 2 FotoIrina Deleanu, în extaz după Campionatele Europene: „Încă mai cred că este un vis! Mă ciupesc să văd dacă este real” 3 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racing 4 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAY 5 VIDEOCharles Leclerc va pleca din pole-position în Marele Premiu de la Monaco, duminică, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 6 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAY