Închide meniul

Un hoţ i-a furat din cont 175.000 de lire sterline lui Riyad Mahrez. Starul şi-a dat seama după 5 săptămâni. Şoferul a cheltuit banii pe haine de lux şi vacanţe în Ibiza

Antena Sport Publicat: 11 februarie 2021, 7:21

Comentarii
Un hoţ i-a furat din cont 175.000 de lire sterline lui Riyad Mahrez. Starul şi-a dat seama după 5 săptămâni. Şoferul a cheltuit banii pe haine de lux şi vacanţe în Ibiza

Episod incredibil din viaţa lui Riyad Mahrez

Sharif Mohamed, hoţul de 32 de ani, a dus o viaţă de lux pentru cinci săptămâni, în care a cheltuit 20.000 de lire sterline pentru a petrece în Ibiza, dar a fost şi la Las Vegas. Hainele de lux deveniseră o obişnuinţă: şi-a cumpărat o pereche de pantaloni de 1.500 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un hoţ i-a furat lui Riyad Mahrez 175.000 de lire sterline

Totalul a fost de 175.830 de lire sterline. Un fost poliţist, Mick Neville, a fost şi el uimit de incident. "Incredibil este că cineva poate sustrage 175.000 de lire sterline dintr-un cont fără ca păgubitul să îşi dea seama. Băncile se mişcă mai repede în aceste situaţii, când observă cheltuieli neobişnuite".

Asta se poate întâmpla dacă ai un salariu săptămânal de 200.000 de lire sterline, precum Riyad Mahrez. Totul a ieşit la iveală când un bărbat a cerut un nou card bancar pe numele algerianului, susţinând că este Mahrez. Atunci, acesta a recunocut totul în faţa judecătorilor tribunalului Snaresbrook Crown.  

Avocatul lui Mohamed a recunoscut că acesta a avut o vacanţă de lux în Ibiza. "Se afla sub influenţa drogurilor şi a băuturilor alcoolice în acea perioadă a vieţii", au susţinut cei care îl apără. El îşi va afla pedeapsa pe 25 februarie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:21
Marius Șumudică, sfat pentru conducerea Rapidului: „Dacă fac asta, e o problemă”. Cum pot lua giuleștenii titlul
16:14
Dumitru Dragomir l-a mustrat pe Mirel Rădoi, după declarațiile din finalul meciului cu Rapid
16:08
„Frustrant”. Sorin Cârțu, reacție dură după ce Universitatea Craiova a remizat cu Rapid: „O nedreptate mai mică”
15:47
Pierdere importantă suferită de Real Madrid înaintea meciului cu Liverpool, care va fi arbitrat de Istvan Kovacs
15:36
Antrenorul momentului din România se gândeşte la retragere: “Fiul meu a crescut fără mine”
15:31
Gigi Becali a anunţat echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Basel, din Europa League
1 Neluțu Varga, anunț uriaș pentru CFR Cluj: „Toată lumea trebuie să își facă treaba” 2 Verdictul specialistului după ce Craiova a primit penalty la ultima fază a meciului cu Rapid. Jucătorul lăudat: „Stofă de stofă” 3 Au furat 88 de milioane de euro în jaful secolului și au fost prinși la stadion, la meciul echipei favorite 4 Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Prima reacţie după ce a murit o legendă a Stelei 5 “Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul 6 Adevărul despre demisia lui Mirel Rădoi. Mihai Rotaru: “Şi am încheiat”
Citește și