Cei doi soți au povestit experiențele de care au avut parte de când au îmbrăcat uniforma de polițist. Costel Grasu este portdrapelul României la Jocurile Olimpice de la Barcelona și măsoară 1.93 metri.
"Intervenții speciale? Doar câteva aplanări de conflicte, prin cartier. Le-am rezolvat cu vorbă bună, uită-te la mine cum arăt, nu e cazul să apelez la forță.
E vorba despre altruism, reacție și omenie. Am fost solicitați să ajutăm, am făcut tot ce am putut și facem în continuare până la terminarea acestei lupte", a spus Costel Grasu pentru Digisport.
"În general, lumea respectă regulile. Ne pasionează ceea ce facem și, dacă nu am fi atât de îndrăgostiți de sport, poate că am rămâne în Poliție. Vom reveni de câte ori ni se va cere.
Eu sunt mândră că am putut să dau o mână de ajutor. Unii oameni m-au recunoscut după ochi, dar rar, pentru că purtăm măști", a completat și Nicoleta Grasu.
Cine este Nicoleta Grasu
Nicoleta e vicecampioană mondială la Edmonton 2009 și medaliată cu bronz la CM din Sevilla 1999, Osaka 2007 și CM din Berlin 2009. De asemenea, Nicoleta e vicecampioană europeană în Barcelona 2010 și medaliată cu bronz la Euro din Budapesta 1998 și Goteborg 2006.
La rândul său, Costel Grasu a pariticpat la două olimpiade în proba de aruncare a discului. Acesta s-a clasat în 1992 pe locul 4, în timp ce la JO din 1996 s-a clasat pe poziția a 16-a.
- În România este stare de urgență din cauza pandemiei
- Mai mulți sportivi au ieșit în stradă în uniformă de polițiști
- Cei doi soți au povestit întâmplările din stradă
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Momentul în care românul celebru a plecat din ţară să păcălească lumea cu alba-neagra! 10.000 de dolari l-au salvat
- Cu ce a ajuns să se ocupe singura femeia care i-a fost soție lui Ion Țiriac: „E prietena mea și acum”
- Milionarul celebru care şi-a cheltuit toată averea uriaşă, aproape de tragedie! A ajuns de urgenţă la spital
- Le-au scos la vânzare! Decizia surprinzătoare a patronilor Dedeman, miliardarii români Dragoş şi Adrian Pavăl
- Cum a ajuns celebră văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu după ce a făcut o avere de un milion de euro

































