Ilie Dumitrescu îşi face griji că românii nu se vor grăbi să ajungă la medic după ce va fi găsit vaccinul împotriva coronavirusului.
Fostul atacant al Generaţiei de Aur este convins că autorităţile vor avea probleme în a gestiona situaţia. Astăzi s-au raportat din nou peste 1000 de cazuri noi de îmbolnăvire.
Ilie Dumitrescu se gândeşte la cel mai negru scenariu
“În ceea ce priveşte vaccinul, sunt deja semne că a apărut prin Rusia şi Germania. Totuşi, o să vedeţi un procent mare de oameni din România care nu o să se vaccineze. Aşa va fi. Important e să mâncăm mai sănătos şi să bem mai puţin“, a reacţionat Ilie Dumitrescu la Digi Sport.
China a brevetat primul său vaccin anti-COVID. Acesta se află în faza a 3-a de testare şi, din primele informaţii, se pare că va putea fi produs în masă într-o scurtă perioadă de timp. În acelaşi timp, ruşii au vaccinul lor. S-au produs deja 15.50 de doze din Sputnik-V.
Nici britanicii nu se lasă mai prejos şi au propria lor variantă, dezvoltat la Universitatea din Oxford.
- În România s-au raportat peste 3.000 de decese din cauza Covid-19
- Au fost confirmate 72.208 infecţii cu coronavirus
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Românul celebru care plăteşte la stat în 2026 un impozit de 41 de milioane de euro
- O nouă lovitură teribilă încasată de milionarul celebru care şi-a înşelat soţia cu cea mai bună prietenă a ei!
- (P) Cum să rămâi conectat la Cupa Mondială 2026: ghid pentru fani folosind eSIM
- Lovitura de milioane de euro pe care au dat-o în străinătate patronii Dedeman, Dragoş şi Adrian Pavăl
- Momentul în care românul celebru a plecat din ţară să păcălească lumea cu alba-neagra! 10.000 de dolari l-au salvat


































