Un sportiv a câștigat o rolă de hârtie igienică de aur în urma unui ultramaraton virtual

Antena Sport Publicat: 7 aprilie 2020, 17:43

Comentarii
Un sportiv a câștigat o rolă de hârtie igienică de aur în urma unui ultramaraton virtual

Un sportiv a câștigat o rolă de hârtie igienică de aur în urma unui ultramaraton virtual

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cum pandemia de Covid-19 a oprit toate competițiile din lume, Wardian a participat la ”Quarantine Backyard Ultra”, un concurs desfășurat în mediul virtual în care sportivii trebuiau să alerge 6,7 kilometri pe oră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Michael Wardian a primit o hârtie igienică de aur drept premiu

În cadrul ultramaratonului au participat peste 2,500 de sportivi din 50 de țări. Toți participanții au alergat pe o bandă specială, unii optând să stea în casă, iar alții afară, în grădină.

Cursa a fost una de rezistență și cei care rezistau fizic aveau să ajungă în faza finală. Michael Wardian și cehul Radek Brunner au fost ultimii rămași, iar duelul dintre cei doi a durat mai bine de 15 ore. În final, Wardian l-a învins pe Brunner, acesta din urmă retrăgându-se în turul 63.

Prin urmare, Wardian a alergat 422 de kilometri timp de 63 de ore și a primit drept premiu o hârtie igienică de aur.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39

Ilie Dumitrescu a identificat marea problemă de la Rapid: “Un fenomen mai complex”. Cui i-a dat dreptate

23:30

VIDEOSUA – Elveţia 1-3! Revanşă după finala pierdută în 2025. Canada şi Finlanda, debut cu dreptul la Mondialul de hochei

23:24

Bogdan Andone a comentat faza controversată din FC Argeș – Rapid și a transmis ce obiectiv și-a trasat pentru ultimul meci

23:00

Costel Gâlcă şi-a anunţat plecarea de la Rapid: “Opinia mea nu prea a contat”. Mesaj dur către conducere

22:51

Fază controversată în FC Argeş – Rapid 2-2! Un gol superb a fost anulat de VAR

22:50

Alexandru Pașcanu, la pământ după 2-2 cu FC Argeș: „Nu știm să gestionăm eșecul”

1 Kylian Mbappe şi-a decis viitorul, după ce fanii lui Real Madrid l-au huiduit şi fluierat pe Santiago Bernabeu! 2 Gigi Becali a făcut anunțul! Cine va fi patron la FCSB după ce el se retrage 3 FotoCristi Borcea a anunţat dezastrul în România, după ce a investit 35 de milioane de euro: “O fac din prostie”! 4 VIDEOA prins lotul pentru Cupa Mondială la 39 de ani și nu și-a mai putut stăpâni lacrimile 5 Conducerea U Cluj a reacționat după controlul antidoping cerut de Universitatea Craiova 6 FotoUmiliţi în faţa propriilor fani la meciul în care au ridicat trofeul pentru primul titlu din istorie! Scor ireal
Citește și