Un tânăr de 17 ani a refuzat o ofertă de peste 7 milioane de euro. Motivul este incredibil

Antena Sport Publicat: 18 mai 2020, 18:52

Comentarii
Un tânăr de 17 ani a refuzat o ofertă de peste 7 milioane de euro. Motivul este incredibil

Un puşti putea deveni milionar

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

A creat un site care oferea detalii, în timp real, despre Covid-19. În scurt timp acesta a devenit o sursă incredibilă de informare pentru oameni de pe întregul mapamond. Tânărul de 17 ani a dat o lovitură la care nimeni nu se aştepta. 30 de milioane de oameni au intrat imediat pe site-ul americanului care trăieşte în Washington. Acesta a fost asaltat imediat de oferte uriaşe, dar le-a refuzat pe toate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Avi Schiffmann se putea îmbogăţi

Schiffmann a lucrat alături de prietenul său, Daniel Conlon, la site-ul care a depăşit 700 de milioane de utilizatori unici. Aceştia au gândit şi o variantă de a fi recompensaţi pentru munca lor. Sub sloganul "Cumpăraţi-mi o cafea", au primit câte 3 dolari de la cei care au fost decis să îi ajute.

Avi a dezvăluit chiar că a refuzat o ofertă de 8 milioane de dolari (7.3 milioane de euro) pentru a vinde site-ul. Au fost firme care şi-au dorit să-şi facă publicitate pe pagina lui, dar a primit şi o ofertă de a lucra la Microsoft. 

"Nu sunt un speculant, nu îmi doresc să profit de această situaţie. Am alte planuri pentru viitorul meu, deşi mulţi îmi spun că voi regreta decizia de a refuza atâţia bani. Sper ca, în viitor, astfel de instrumente vor fi create direct de Organizaţia Mondială a Sănătăţii", a declarat puştiul de 17 ani pentru Corriere dello Sport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:08

Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!

11:00

Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc

10:59

EXCLUSIVVozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!

10:51

E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu

10:31

Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”

10:08

Care e meciul pe care îl poţi vedea duminică, în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și