Unde a ajuns să locuiască Aurel Pădureanu după moartea Corneliei Catangă. A fost devastat de refuzul lui Gigi Becali de a-l ajuta cu o casă

Antena Sport Publicat: 12 aprilie 2021, 16:24

Comentarii
Unde a ajuns să locuiască Aurel Pădureanu după moartea Corneliei Catangă. A fost devastat de refuzul lui Gigi Becali de a-l ajuta cu o casă

Playtech

Aurel Pădureanu i-a cerut ajutorul lui Gigi Becali, dar milionarul nu a fost dispus să îi ofere o casă. Refuzul patronului de la FCSB l-a devastat. Nevoit să plece din vila din Bragadiru, Aurel s-a mutat, alături de fiul său, într-un apartament din zona Rahova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aurel Pădureanu, dat afară din vila în care locuia

Potrivit Impact, noii vecini ai lui Aurel Pădureanu îl văd zilnic pe străzi. Extrem de abătut de necazurile cu care se confruntă, acesta şi-a făcut obiceiul să se plimbe pe străzi cu Alexandru Pădureanu.

Aurel a fost 33 de ani împreună cu Cornelia Catangă. Fără o pensie din care să-şi asigure un trai decent şi cu extrem de multe datorii, Pădureanu a sperat că Gigi Becali îl va ajuta să iasă din impas. 

"Ne-am rugat de domnul Becali, i-am cerut două cămăruțe vechi fără să mai plătim chirie. Ea a avut handicap, a avut o pensie de 19 milioane. Noi din ce mai trăim acum, dacă ea a murit? N-am cerut nimic de la stat! Domnul Becali ar putea să ne ajute să avem și noi un acoperiș deasupra capului.

Fă un bine, domnul Gigi, că te cunosc de 45 de ani, îl cunosc pe Giovani, pe Victor! Ne trimite lumea bani din toată țara și Marcel Pavel mi-a cerut contul să ne trimită de bani. De ce oamenii de bine care au milioane îi țin pentru ei? Mirabela mi-a promis că vorbește cu familia Păunescu, dar și domului Păunescu i-a murit soția. De ce nu vrea domnul Becali să ne ajute? Pe 14 martie, proprietarul a vândut casa și trebuie să plecam urgent de aici!", a spus Aurel Pădureanu la Prima TV.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a explicat de ce nu le-a cumpărat o casă soţului şi fiului Corneliei Catangă

Finanţatorul FCSB a explicat de ce nu i-a oferit lui Aurel Pădureanu o casă în care să locuiască alături de fiul său. Gigi Becali a spus că ar fi fost dispus să ofere un ajutor mai mare dacă ar fi fost vorba despre o familie cu mai mulţi copii.

El s-a oferit să-i găzduiasă pe soţul şi fiul Corneliei Catanga la unul din azilele pe care le deţine în Ghencea şi în Berceni. A fost refuzat!

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:06

Seria “neagră” a Interului lui Chivu, analizată de marele Panucci: “Fără asta, Napoli ar fi fost acolo lângă ei”

18:59

„Nu dau nici 1% României! Diferența e uriașă” Mesajul scandalos al turcilor înaintea meciului

18:59

Kazahstan U19 – România U19 2-0. Pas greșit făcut de tricolori în drumul spre EURO 2026

18:39

EXCLUSIV„De ce am venit aici, să ne plimbăm? Vrem calificarea!” Stoichiță e convins că România poate elimina Turcia

18:29

Video“Ce întrebare e asta?”. Mircea Lucescu a răbufnit când a auzit ce i-a spus un jurnalist lui Radu Drăgușin

18:24

Inter a pregătit banii pentru prioritatea lui Cristi Chivu: 40 de milioane de euro

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și