Jessica Pegula se simte de obicei mai bine în avioane private, în timp ce călătoreşte în jurul lumii pentru a juca tenis profesionist, dar jucătoarea clasată pe locul trei mondial, aflată la Roland Garros, s-a îndrăgostit de transportul public din Paris în această săptămână şi a reuşit să treacă neobservată în metrou, relatează Reuters.
Pegula, în vârstă de 31 de ani, care s-a calificat în turul trei la Paris, a luat o scurtă pauză de la joc pentru a face o plimbare cu metroul din capitala Franţei.
Jessica Pegula a mers cu metroul din Paris
„Nimeni nu m-a recunoscut„, a declarat ea într-o conferinţă de presă. „Nimeni nu m-a recunoscut. Nimănui nu i-a păsat”.
Pegula, ai cărei părinţi sunt miliardari, a apreciat metroul francez.
„A fost cu siguranţă foarte frumos, foarte curat„, a spus ea. «Mult mai relaxat decât atunci când am luat metroul în New York. Este o experienţă. Foarte distractiv”, a spus ea.
„A fost o experienţă plăcută. Vreau să văd dacă pot lua câţiva jucători sau ceva de genul şi să repet experienţa în viitor, să vedem ce se întâmplă, să-i conving pe toţi să folosească metroul.”
Jessica Pegula found out the metro in Paris is a whole lot classier than New York City pic.twitter.com/xvw5WPeklv
— Barstool Tennis (@StoolTennis) May 28, 2025
Numărul trei mondial a folosit metroul din New York în timpul US Open de anul trecut.
- Cum a ajuns Ilie Dumitrescu să aibă la 57 de ani o greutate mai mică decât avea la 25 de ani. Imaginile care spun totul
- (P) Fizica din spatele performanței: Cum influențează biomecanica rezultatele marilor sportivi
- Cum se menţine în formă soţia lui Leonard Doroftei, la 51 de ani. „Secretul” pe care l-a dezvăluit
- Hansi Flick l-a sunat pe Rodri! Cum vrea să-l deturneze Barcelona pe campionul mondial din drumul spre Real Madrid
- Clip istoric al echipei care s-a întors în La Liga după opt ani: „Domnule, e timpul să plecăm!”

































