Vincent Jackson, fostul star NFL, a fost găsit decedat în ”Homewood Suites” din Brandon, Tampa, Florida, de către o cameristă, luni, în jurul orei locale 11.30. Jackson, 38 de ani, fusese dat dispărut de către familie pe 10 februarie. Polițiștii au plecat pe urmele sale și l-au găsit două zile mai târziu. Pentru că a dialogat cu ei și le-a spus că totul este ok, a fost scos de pe lista dispăruților.
Jackson a evoluat, cu succes, 12 sezoane în NFL, la San Diego Chargers (2005-2011) și la Tampa Bay Buccaneers (2012-2016). A fost selecționat, de trei ori, pentru Pro Bowl, cu 57 de ”touchdowns” în 155 de meciuri.
”Mă doare inima pentru toți prietenii pe care îi lasă în urmă, pentru soție și pentru copilași. De asemenea, pentru fanii celor de la Buccaneers, care îl adorau”, a spus șeriful Chad Chronister. Jackson, luat de cei de la Chargers în draftul din 2005, a avut șase sezoane cu 1.000 de yarzi.
- A evoluat la San Diego Chargers și la Tampa Bay Buccaneers
- S-a retras în mai 2018
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- La ce meserie a renunțat Luiza, soția lui Cătălin Zmărăndescu. Marele regret al sportivului: „Mă simt vinovat”
- El e românul care a făcut o avere pe bursă! A câştigat şi de peste 85 de ori suma investită. Câţi bani are acum
- (P) 6 obiceiuri simple ale sportivilor pentru a se menține înformă
- Suma pe care o primeşte lună de lună Leonard Doroftei de la statul român! A fost umilit şi numit cerşetor
- Românul celebru care plăteşte la stat în 2026 un impozit de 41 de milioane de euro

































