Închide meniul

Viteză uluitoare, surprinsă de radar în Italia: 703 km/h într-o localitate cu 2.000 de oameni

Antena Sport Publicat: 7 iulie 2020, 10:13 / Actualizat: 11 mai 2021, 19:44

Comentarii
Viteză uluitoare, surprinsă de radar în Italia: 703 km/h într-o localitate cu 2.000 de oameni

Carabinieri checks on people who circulate even after the first openings of May 4th. At the center of the checks, the self-certifications and the reasons for the movement, there are still many limitations of the movements, always in an attempt to contain the Coronavirus, COVID-19, and the infections. May 4, 2020 in Corigliano Rossano, Italy. Photo by Alfonso Di Vincenzo/IPA/ABACAPRESS.COM

O femeie aflată la volanul unui Ford Focus a fost prinsă de radar cu o viteză de 703 km/h. Evident, a fost o eroare a aparatului de măsurat viteza. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Depăşirea vitezei legale a fost înregistrată de aparatul radar într-o localitate minusculă, Osimo, având circa 2.000 de locuitori.

Desigur că viteza înregistrată de aparatul radar nu este una reală, dar asta nu înseamnă că șoferul mașinii, o femeie dintr-o localitate învecinată, nu a primit procesul verbal. Pe acesta a fost consemnată amenda în valoare de 836,60 euro, precum și zece puncte de penalizare pe permisul de conducere, ceea ce a dus la suspendarea permisului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:50
Octavian Popescu e din nou OUT. Fotbalistul FCSB-ului, în afara lotului pentru derby-ul cu Rapid
19:49
VIDEOWashington Capitals – Detroit Red Wings, 20:00, LIVE VIDEO. Spectacol total în NHL
19:47
“Îşi bat joc de banii lui Şucu” Fostul preşedinte al giuleştenilor a răbufnit înaintea derby-ului FCSB – Rapid!
19:33
Barcelona, victorie în derby-ul cu Villarreal. Raphinha și Yamal i-au dus pe catalani la patru puncte de Real
19:12
Posibilul transfer al lui Kevin Ciubotaru, comentat de Dorinel Munteanu: “Dacă are oferte..”
18:38
Titular în premieră după patru luni în FCSB – Rapid. Jucătorul care revine în primul 11
1 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 2 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 3 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 4 Răspunsul lui Denis Drăguş la oferta FCSB. Anunţ surpriză din Turcia 5 Jucătorul lui Dinamo, „distrus” după eșecul cu UTA: „Chiar nu știu ce joacă, sincer vă spun” 6 EXCLUSIVIoan Andone a dat verdictul în privinţa derby-ului FCSB – Rapid: “Eu aşa cred că se va termina”
Citește și