Închide meniul

A murit Fathi Taher, fostul patron al Rapidului. Omul de afaceri avea 73 de ani

Antena Sport Publicat: 23 iulie 2021, 13:59 / Actualizat: 11 martie 2023, 21:11

Comentarii
A murit Fathi Taher, fostul patron al Rapidului. Omul de afaceri avea 73 de ani

Digisport

Fathi Taher, fostul patron al Rapidului, a murit la vârsta de 73 de ani. Omul de afaceri suferea de cancer la colon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

A murit Fathi Taher, fostul patron al Rapidului

Omul de afaceri a murit la Istanbul şi urmează să fie înmormântat în Iordania. Fathi Taher s-a implicat la Rapid în 2008, când a preluat 60% din acţiuni. Afaceristul iordanian îşi îşi dorea să ducă clubul la un nivel înalt. Neînţelegerile cu George Copos l-au făcut pe acesta să se retragă la scurt timp din fotbal.

În scurta perioadă petrecută în fotbalul românesc, Fatihi Taher a investit sume uriaşe.  De altfel, în 2008, Rapid a avut parte de o campanie de achiziţii spectaculoasă. În total, acesta a investit 8 milioane de euro pe jucatori ca Pardo, Joao Paolo Andrade sau Pittbul de la Porto. Atunci a venit antrenor la Rapid şi Jose Peseiro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:00
Clubul vizat de dosarul meciurilor aranjate a dat afară toţi jucătorii. Mesajul postat de club
13:34
E oficial. Bănel Nicoliţă a revenit în fotbal la 41 de ani
13:07
Anunţul făcut de Sepsi după ce numele clubului a apărut în dosarul blaturilor
12:46
Revenire importantă în lotul FCSB pentru meciul cu UTA Arad. Anunţul lui Meme Stoica
12:01
Detalii şocante despre blaturile din România, după percheziţii. Antrenorul recunoaşte: “Mi s-a cerut să-i lăsăm să ne bată”
11:42
Proiect spectaculos de peste 13 milioane de euro la Cluj Arena
1 Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial 2 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 3 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 4 Marius Ştefănescu, aproape de revenirea în Liga 1 după ce a rămas fără echipă! Formaţia cu care negociază 5 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 6 FotoAlegerea făcută de Sorana Cîrstea după despărţirea de Ion Ţiriac jr.
Citește și